Dramat obcy w Polsce 1966-2002. Premiery, druki, egzemplarze

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
teatr

Niniejsze opracowanie stanowi kontynuację opublikowanego przed kilku laty informatora Dramat obcy w Polsce 1765-1965. Premiery, druki, egzemplarze, t.1: A-K, Kraków 2001, t.2: L-Ż, Kraków 2004. Zostało ono przygotowane według identycznych założeń metodycznych, choć zmodyfikowanych i dostosowanych do wymogów opisu recepcji dramaturgii współczesnej. Tom ten - identycznie jak dwa poprzednie - łączy cechy "klasycznej" bibliografii literackiej z dokumentacją teatrologiczną. Odnotowujemy wszystkie przekłady dramatów udostępnione tak na scenie, jak poprzez edycje w periodykach i książkach. Nie uwzględniamy utworów przetłumaczonych, które znajdują się w zbiorach agencji lub innych instytucji, ale w latach 1966-2002 nie weszły do obiegu kulturalnego w Polsce. Tom niniejszy posiada również aneks.

źródło opisu: Księgarnia Akademicka Wydawnictwo, 2011

źródło okładki: Księgarnia Akademicka Wydawnictwo, 2011