Karzełkowo w śnieżnej czapie

Wydawnictwo: Nowela
83-62008-19-3
karzełki, śnieg
Uleczkaa38

Ta kolejna pisana wierszem i urokliwa historia o niezwykłych przygodach małych skrzatów to kontynuacja cyklu „W Karzełkowie” autorstwa Andrzeja Sobczaka, który w połowie lat 80. porwał i zachwycił całe rzesze małych (i nie tylko…) czytelników i słuchaczy. Miejsce wydarzeń – Karzełkowo, leśna osada skrzatów. Pora roku – mroźna zima. Łapciuś i Bzik poszukują tajemniczego kłusownika grasującego...

Miejsce wydarzeń – Karzełkowo, leśna osada skrzatów.
Pora roku – mroźna zima.
Łapciuś i Bzik poszukują tajemniczego kłusownika grasującego w lesie. Wartka akcja
i nieomal kryminalna intryga dostarczają najmłodszym słuchaczom i czytelnikom wielu emocji.
Malowniczy zimowy las, hulający mróz, dmące wiatry i tańczące płatki śniegu to niektóre
z elementów bajkowych ilustracji ozdabiających książeczkę.
Na płycie CD dołączonej do książeczki świetna, aktorska, pełna ekspresji interpretacja
w klimatycznej oprawie muzycznej. Wszystkie utwory muzyczne zostały napisane specjalnie do tej bajki.

Obok niewątpliwych walorów estetycznych tej publikacji na podkreślenie zasługują jej wyjątkowe aspekty dydaktyczne: wprowadza dzieci w świat poezji, pozwala im poznać klasyczne porzekadła i przysłowia, dostarcza informacji o typowych zjawiskach przyrodniczych oraz obyczajach zwierząt mieszkających w lesie, niesie również przesłanie
o wartości przyjaźni.

źródło opisu: http://www.karzelkowo.pl/ksiazki.php?karzelkowo=ka...(?)