Uwaga. Wspomaganie koncentracji... i nie tylko. Ćwiczenia i zabawy dla dzieci od 4 do 9 lat

Wydawnictwo: Seventh Sea
978-83-60403-05-1
koncentracja, ADHD
mantra

Oferujemy książkę z ćwiczeniami rozwijającymi uwagę, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 4 do około 9 lat: W jej pierwszej części omówiono rozwój i właściwości uwagi u dzieci oraz czynniki mające wpływ na jej koncentrację - Informacje tam podane ułatwią rozumienie i kreatywne korzystanie z części drugiej: Część druga to ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój uwagi w powiązaniu z takimi...

W jej pierwszej części omówiono rozwój i właściwości uwagi u dzieci oraz czynniki mające wpływ na jej koncentrację - Informacje tam podane ułatwią rozumienie i kreatywne korzystanie z części drugiej: Część druga to ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój uwagi w powiązaniu z takimi procesami psychicznymi, jak: percepcja (spostrzeganie) słuchowa i wzrokowa, pamięć, wyobraźnia, myślenie i rozumowanie matematyczne. Poszczególne rozdziały łączą ćwiczenia uwagi z wymienionymi procesami psychicznymi. Książka zawiera ponad 60 zabaw, rebusów, zagadek itp. rozwijających i ćwiczących uwagę oraz jej koncentrację.

Można kserować kartki z zadaniami tak, by każde dziecko miało swoją „kartę pracy” w przedszkolu czy w szkole. Można pracować z dziećmi indywidualnie (w domu) i w grupie (w klasie).

Różnorodność zabaw i wzrastający stopień ich trudności (od łatwych do trudniejszych) czyni tę pozycję niezwykle przydatną także w terapii dzieci z ADHD i innymi deficytami.

Każde dziecko w zabawie i poprzez zabawę w atmosferze ciepłej emocjonalnie, pozbawionej lęku, ma możliwość lepszego rozwoju i doskonalenia.

źródło opisu: http://www.eduksiegarnia.pl/uwaga-wspomaganie-konc...(?)

źródło okładki: http://www.eduksiegarnia.pl/uwaga-wspomaganie-konc...»