Uwodziciel

Wydawnictwo: Harlequin
The Silver Squire
Avadoro

Anglia, okres regencji.

Emma uciekła z rodzinnego domu. Nie mogła postąpić inaczej. Gdyby została, musiałaby poślubić wzbudzającego obrzydzenie rozpustnika tylko dlatego, żeby jej ojciec mógł wziąć od niego pieniądze i spłacić długi. Wolała borykać się z nieuchronnymi przeciwnościami losu, niż zmarnować życie u boku znienawidzonego męża. W Bath zatrudniła się jako służąca...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2007

źródło okładki: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php?p24714...»

Aurill | 2014-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Emma Worthington znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Jej rodzice, będąc na skraju bankructwa, próbują wyswatać ją za okrutnego lorda Dashwooda. Nie pozostaje jej nic innego jak ucieczka. Udaje się do Bath, gdzie próbuje znaleźć jakąkolwiek pracę. Tam natyka się na Richarda Du Quesne, Srebrnego Dziedzica, z którym los zetknął ją już trzy lata temu, kiedy to jego przyjaciel zalecał się do jej przyjaciółki.
Już wtedy Emma spodobała się Richardowi, jednak od samego początku ona okazywała mu niechęć. Ich znajomość to jedno wielkie pasmo sprzeczek.
Richard postanawia się zaopiekować samotną kobietą. Emma, odrzucając jego względy wmawia mu, że jest w ciąży. Cóż z tego, gdy Richard niewiele się tym przejmuje?

Bardzo lubię tą książkę. Richard to porywczy mężczyzna, który nie przestaje gonić za swoją miłością i nie traci nadziei. Polecam. ;)

Amoretta | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Kolejna super przygoda na miarę Jane Austin i jej Dumy i uprzedzenia. Emma ucieka z domu przed rozpustnym narzeczonym narzuconym przez rodziców. W Bath spotyka przypadkowo Srebrnego Dziedzica, Ricarda. On chce pomóc pomimo wrogości dziewczyny. Spotkania ich to jedno pasmo sprzeczek i nieporozumień.

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

jooasiiaaa | 2017-08-21
maryyhm | 2017-03-20