Zgłosuj na książki roku 2017

Sytuacja chrześcijaństwa na terenach północnej Afryki od podbojów muzułmańskich do XII wieku

Wydawnictwo: Unum
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-89256-30-4
religia
Feanor

Książka ukazuje sytuację chrześcijan w Maghrebie od VII do XII wieku. Bogata literatura i źródła, w tym liczne arabskie.

źródło opisu: własny opis

źródło okładki: własne zdjęcie

książek: 2012
Feanor | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Rzetelna analiza dostępnych źródeł o chrześcijanach Maghrebu w średniowieczu. Wyłania się z nich smutny obraz umierającego Kosćioła. Autor analizuje szczegołówo różnorakie przyczyny zaniku Kościoła pierwotnego w Afryce- od przedmuzułmańskich, po specyfikę tamtejszego islamu.

Karl | 2014-03-11
Homo_Mediaevalis | 2014-03-10