Redagowanie prac dyplomowych Wskazówki met. dla studentów

Wydawnictwo: Difin
poradniki

Arkadiusz Dudziak, Agnieszka Źejmo DIFIN Rok wydania 2008 Stron: 296 Oprawa: MiękkaOpracowanie jest rezultatem doświadczeń z dydaktyki seminaryjnej. Książka powstała jako odpowiedź na liczne wątpliwości i kłopoty, z którymi borykają się studenci po wyborze seminariów i przystąpieniu do tworzenia prac dyplomowych. Dotyczy zagadnień, które sprawiają seminarzystom najwięcej trudności w kolejnych fazach przygotowywania pracy: ? wyboru tematyki najbliższej osobistym zainteresowaniom i potrzebom; ? studiowania literatury przedmiotowej; ? gromadzenia i przetwarzania niezbędnych materiałów źródłowych; ? formułowania problemu naukowego; ? uświadamiania celów badań; ? stawiania hipotez badawczych; ? tworzenia planu pracy; ? posługiwania się stylem naukowym; ? merytorycznego przygotowania poszczególnych części pracy według wymogów pisarstwa naukowego; ? edytorskiego opracowania wydruku komputerowego. Podręcznik zawiera szczegółowe wskazówki metodyczne dla autorów prac licencjackich i magisterskich. Może być przydatny studentom różnych kierunków studiów, a także słuchaczom studiów podyplomowych i uczestnikom studiów doktoranckich. W poszczególnych rozdziałach Czytelnicy odnajdą, poza ujęciami teoretycznymi, także wiele praktycznych zaleceń na temat sposobów redagowania prac wraz z konkretnymi przykładami rozwiązań różnorodnych problemów.