Chemia fizyczna. Tom I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15054-9
Podstawy fenomenologiczne
Czołczomiaka

Od wielu lat podręcznik znany i uznawany za standard na wielu uczelniach. Poprowadzono w nim spójny i jednolity wykład chemii fizycznej, który opiera się na termodynamice oraz mechanice kwantowej. Od czasu pierwszego wydania zaszło jednak wiele zmian w zakresie zjawisk i metod fizykochemicznych i dlatego grono specjalistów - uczniów profesorów Pigonia i Ruziewicza - podjęło się dokonania niezbędnych uzupełnień i aktualizacji podręcznika, aby mógł on nadal pełnić rolę podstawowego kompendium wiedzy z tej dziedziny.

Podstawowe zmiany, których dokonano w nowym wydaniu to:

- dołączenie odniesień do najnowszych osiągnięć i zjawisk w dziedzinie chemii fizycznej, m.in. w zakresie metod analitycznych i badawczych, zastosowań, powstawania i stabilności struktur biologicznych,
- dostosowanie do obowiązującej nomenklatury fizykochemicznej,
- reorganizacja treści podręcznika i wzbogacenie jej dodatkowymi paragrafami i materiałem ilustracyjnym.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6855/chemia-fizyczna-t-1.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6855/chemia-fizyczna-t-1.html

Aevenien | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Pan Pigoń zdecydowanie zapewnił mi wiele nieprzespanych nocy ;)

Nesscafe | 2017-04-08
onika | 2013-11-17
| 2013-06-03
mijam | 2013-05-31
    Chemia fizyczna
    praca zbiorowa, Adam Bielański, Krzysztof Pigoń, Włodzimierz Trzebiatowski, Ka...