Psychopatologia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Abnormal Psychology
83-7150-823-9
psychopatologia

Psychopatologia jest nauka o zaburzeniach umysłowych, emocjonalnych i behawioralnych, jest gałęzią psychologii, która zajmuje się klasyfikacją, przyczynowością, diagnostyką, profilaktyką i leczeniem zaburzeń psychicznych, takich jak: nerwice, psychozy, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychofizjologiczne, zespoły objawów psychicznych pochodzenia somatycznego, opóźnienie umysłowe. Autorzy niniejszego tomu - specjaliści w swoich dziedzinach - omawiają różne postaci depresji i typy zaburzeń lękowych ze wskazaniem czynników poprzedzających ich wystąpienie oraz charakterystycznych objawów. Czytelnik otrzymuje wgląd w najbardziej skuteczne metody leczenia lęku. Jednym z zagadkowych zaburzeń wieku dziecięcego jest autyzm, któremu został poświęcony oddzielny rozdział. Kolejne rozdziały dostarczają interesujących informacji na temat anoreksji i bulimii oraz uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: zysk i s-ka

magduszka | 2014-06-24
nagash | 2012-05-26