Psychopatologia a religia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
83-85713-49-2
psychopatologia, religia,
emm

Nerwice, zaburzenia osobowości, psychozy, anoreksja, natręctwa, urojenia, narcyzm to częste patologie psychiczne. Ich związki z przeżyciami o treści religijnej i religią są dla psychologii interesującym polem badań. Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się głównie na własnym doświadczeniu terapeutycznym,...

Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się głównie na własnym doświadczeniu terapeutycznym, neopsychoanalizie, podejściu egzystencjalnym. Proponuje własne ujęcia teoretyczne (koncepcja zwijania i partycypacji).

Krzysztof Ż | 2015-03-19
yavosz | 2014-09-24