MEGA MANGA Kompletny podręcznik rysowania mangi

Wydawnictwo: KE Liber
Mega Manga - The Complete Reference to Drawing Manga
poradniki
Donnie

Mega Manga jest idealną książką dla każdego, kto marzy o karierze mangaka. Podręcznik ten pozwoli mu tworzyć zadowalające dzieła sztuki niezależnie od podgatunku, który go interesuje. Książka zawiera wszystkie techniki, których potrzebujesz do stworzenia wspaniałych mangowych postaci wraz z rysunkami przedstawionymi krok po kroku, wykonanymi ołówkiem tuszem i farbą. Znajdziesz tu także galerie ukończonych rysunków – dziesiątki fryzur, wyrazów twarzy, gestów dłoni oraz pozycji ciała, które możesz przećwiczyć, aby urozmaicić swoje prace. Na wielu stronach przedstawiono stroje, akcesoria, gadżety, broń i pojazdy, które możesz rysować i kolorować, by później włączać je do swoich ilustracji. Są tu też pomysły na zwierzęta, w tym na potwory oraz urocze fantastyczne stworzenia. Wszystko to ma pomóc ci w zdobyciu umiejętności i pewności siebie w rysowaniu.

Postacie w mangach mogą być urocze i milutkie jak Pikachu czy Nyase lub duże i groźne jak mechy i olbrzymie smoki. Manga jest pełna fantazyjnych pojazdów i broni. Podstawowe techniki potrzebne do tworzenia przekonywających postaci mangowych i ich tła są łatwe do opanowania. W tej książce przedstawiamy i wyjaśniamy podstawy rysowania w tym gatunku oraz podajemy dziesiątki przykładów, dzięki którym możesz łatwo tworzyć własną sztukę.

źródło opisu: K.E. Liber, 2010

źródło okładki: http://keliber.pl/product.php?id_product=147