Kolorowe kamyczki

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Raznocvetnye kameški
opowiadania rosyjskie
Bacha85

Siergiej Antonow, znany polskiemu czytelnikowi ze zbioru opowiadań "Drogą suną maszyny" (1958) i "Alonka" (1961), urodził się w 1915 roku. i należy do pisarzy, których twórczość literacką rozpoczął po ostatniej wojnie. Antonowa interesuje codzienne życie prostych ludzi, , ich pozornie małe troski i niewielkie radości, które w sumie decydują o kształcie życia człowieka. Niniejszy tom opowiadań...

Niniejszy tom opowiadań daje obraz twórczości Antonowa na przestrzeni wielu lat. Każde z opowiadań jest wnikliwym, subtelnym rysuneczkiem psychologicznym ludzi spotykanych codziennie, w rożnych okolicznościach.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie