Nikt was nie odrzuca. List do małżonków w separacji, osób po rozwodzie lub w nowym związku

Tłumaczenie: Wiesława Dzieża
Wydawnictwo: Bernardinum
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Il Signore e Vichino a Chi il Cuore Ferito
978-83-7380-710-5
religia
Natalia

Książka ma charakter listu skierowanego do małżonków, których życie skłoniło do bycia w separacji, osób po rozwodzie lub w nowym związku niesakramentalnym. Autor, który jest kardynałem Mediolanu, w sposób przystępny analizuje wszystkie realia życia i powody, które doprowadziły do takiego stanu życia. Jednocześnie dodaje nadziei i proponuje podjęcie konkretnych zadań.

źródło opisu: Bernardinum, 2009.

źródło okładki: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

Natalia | 2012-05-12
Przeczytana: kwiecień 2012

List do osób rozwiedzionych i żyjących w związku niesakramentalnych napawa nadzieją i wskazuje podkreśla miłość Boga i Kościoła. Miłość, którą otacza się także błądzących. Kardynał analizując życie po rozwodzie wykazuje szczególną delikatność i proponuje podjęcia konkretnych działań. Wskazuje na miejsce w Kościele , powód niemożności przyjmowania sakramentów świętych, zapewnia o miłości Chrystusa wzywając do miłosierdzia i odpowiedzialności. Co najważniejsze kardynał Tettamanzi - nie ocenia i nie moralizuje.

mariola | 2016-10-29
Erudytka77 | 2013-11-14