Niezwykłe życie roślin

978-83-61444-53-4
rośliny, życie roślin,
albumy
Monika

Rośliny potrafią wzbudzić podziw kolorami, wielkością, zapachem lub długowiecznością. To organizmy, które kuszą, wabią, karmią, ostrzegają, kłamią, pokonują przeszkody, współpracują, wykorzystują, walczą, a nawet zabijają. Album prezentuje piękne zdjęcia roślin rosnących w Polsce, wykonane przez doświadczonych fotografów przyrody, opatrzone interesującymi opisami i pokazujące pełny cykl...

Album prezentuje piękne zdjęcia roślin rosnących w Polsce, wykonane przez doświadczonych fotografów przyrody, opatrzone interesującymi opisami i pokazujące pełny cykl roślinnego życia: od kiełkowania, poprzez kwitnienie, zapylanie, owocowanie i rozsiewanie nasion, aż do obumierania. Dzięki unikatowym fotografiom można zobaczyć, jak często w ciągu dnia, doby, roku i lat rośliny potrafią się zmieniać.

Uzupełnieniem są rozdziały dotyczące przystosowania do najróżniejszych warunków środowiska oraz mówiące o współistnieniu
z innymi organizmami, przede wszystkim zwierzętami i ludźmi.

źródło opisu: http://www.cartablanca.pl/produkty/156/niezwykle-zycie-roslin

źródło okładki: http://www.cartablanca.pl/produkty/156/niezwykle-zycie-roslin

Finkla | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Książka bardziej do oglądania niż do czytania — na niemal każdej stronie więcej miejsca zajmują fotografie niż litery. Zdjęcia owszem, bardzo ładne, w większości wykonane przez Autora. Miałam jednak wrażenie, że to fotografie zadecydowały o treści książki. Co się ładnie zaprezentowało, rozkwitło przed obiektywem — dostało się na łamy. Krótkie opisy stanowią jedynie komentarz.

Około połowy książki poświęcono poszczególnym etapom życia roślin, od kiełkowania, przez formowanie pąków, kwitnienie, zapylanie, owocowanie i rozsiewanie, do obumierania. Reszta dotyczy rozmaitych przystosowań roślin, środowisk przez nie opanowywanych oraz powiązań ze zwierzętami i człowiekiem.

Odrobinę więcej tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2018/08/niezwyke-zycie-roslin-duzo-obrazkow.html

Rege | 2017-05-27

Dla fascynatów przyrodą.