Poradnik Miłośnika Ptaków

Wydawnictwo: Dragon
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
Kosa

Książka jest adresowana do wszystkich osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody, które jednocześnie chciałyby dowiedzieć się więcej na temat spotykanych przedstawicieli awifauny. Ptaki, należące w systematyce do tego samego królestwa co człowiek, są wszechobecne, poza tym ze względu na rozmiary są dosyć łatwym i wdzięcznym obiektem obserwacji nawet dla amatorów. Właśnie z myślą o takich osobach powstała niniejsza książka – choć nie zadowoli już doświadczonego ornitologa, z pewnością będzie stanowić cenny zbiór informacji dla wszystkich stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie. W książce zgromadzono opisy różnych ptasich gatunków, przybliżając w ten sposób polską awifaunę, zarówno tę obecną w miastach, przydomowych ogrodach, na działkach, jak i tę, do obserwacji której trzeba włożyć więcej wysiłku – wybrać się na górską czy leśną wycieczkę i tam zaobserwować ptaki kryjące się wśród drzew. Poza tym opisano tu gatunki, które z różnych względów wydają się autorom atrakcyjne i warte bliższego poznania.

źródło opisu: Wydawnictwo Dragon, 2017

źródło okładki: google

Kosa | 2017-06-12
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo ładnie wydany poradnik w wersji kieszonkowej. Przypomina stare wydania podobnych atlasików z lat 70-tych i późniejszych.

Opisuje tylko najbardziej pospolite lub rzadsze, ale dobrze rozpoznawalne, ptaki Polski. Jest jednak w pełni wystarczającym kompendium wiedzy dla amatora.

Na półkach