Jak być nieszczęśliwym

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Anleitung zum Unglücklichsein
poradniki
jagarkar

Bestseller autorstwa psychologa i filozofa Paula Watzlawicka, w którym autor dochodzi do wniosku, że cierpienie musi być niesamowicie piękne. W przeciwieństwie do typowych poradników tytułowanych zwykle "Jak być szczęśliwym", przepełnionymi radami, co zrobić, by znaleźć szczęście, poradnik Watzlawicka ukazuje nam, co robimy codziennie, by uniknąć szczęścia, i jak to zmienić.

źródło opisu: http://www.piper-verlag.de/piper/buch.php?id=17058...(?)

Watzlawick poprzez ironię, humor i nonsens wydobywa esencję bycia nieszczęśliwym.

Właśnie dlatego najlepsze określenie jakie nasuwa mi się na myśl o książce to "precyzyjna".

Gosia Jablonska | 2012-04-20
Przeczytana: maj 2012

Wprowadzenie do nieszczesliwosci:-) Sprawdzam czy jestem na dobrej drodze ;-)

Tomek | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, //2015, Ebuki
Przeczytana: 04 kwietnia 2015
Ghostman | 2015-02-25
Ekstremalne wyzwanie czytelnicze

Najbardziej frapującą, inspirującą, ambitną, kontrowersyjną i interesującą publikacją tego rodzaju stało się dla mnie opasłe tomisko „1001 książek, które musisz przeczytać” pod red. P. Boxalla, która stała się podstawą najważniejszej listy czytelniczej i zainspirowała mnie do wymyślenia Projektu „1001 książek, które w życiu przeczytam” , który stanowi realizację czytelniczego planu najbliższą mojemu założeniu przeczytania najważniejszych książek na świecie.