Proste pytania

Tłumaczenie: Szymon Jędrusiak
Wydawnictwo: Universitas
Las preguntas de la vida
83-7052-6470
filozofia, etyka

Czym jest prawda? Czy jest jeszcze możliwa w XXI wieku? Jak pogodzić się ze śmiercią? Czym jest miłość, wolność, piękno? Chociaż nauka rozwiązuje szereg naszych problemów i wątpliwości, to niektóre pytania pozostają otwarte. Jak więc odpowiadać na te proste pytania, otwarte od setek lat? Fernando Savater wprowadza czytelnika w świat zagadnień filozoficznych po to, aby zrozumiał sens i...

Fernando Savater wprowadza czytelnika w świat zagadnień filozoficznych po to, aby zrozumiał sens i konieczność prostych pytań .

źródło opisu: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych "Universitas",1999.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AnnaSikorska | 2015-11-19

Prostym językiem o sprawach ważnych w filozofii

Micky | 2015-07-08

Proste pytania - proste odpowiedzi. W przedmowie do tej książki podkreśla, że napisał ją z myślą o młodych ludziach, którzy w pewien sposób chcą przyswoić sobie nieco wiedzy z zakresu filozofii. Rzeczywiście, ta książka przede wszystkim mówi do nas łagodnie i prosto.

Krzysztof_g | 2013-08-18

Odniosłem wrażenie, że w tej książce jest cała masa banałów, a może wynika to z tego, że z zagadnieniami poruszanymi w książce spotykałem się już wiele razy. Może warto ją przeczytać, żeby sobie pewne rzeczy uporządkować, jest tam również trochę treści związanych z filozofią nauki, a to jedyny obszar filozofii, który trawię.