Motyle dzienne Polski. Lepidoptera: Hesperioidea, Papilionoidea

Wydawnictwo: Koliber
978-83-925150-4-3

Motyle dzienne należą do najlepiej poznanych owadów. W książce „Motyle dzienne Polski” znajdują się ilustracje oraz najbardziej aktualne opisy wszystkich krajowych gatunków motyli dziennych. W opisach uwzględnione zostały zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w nazewnictwie, systematyce a także rozmieszczeniu poszczególnych gatunków. Do identyfikacji motyli szczególnie przydatne są fotografie zamieszczone na barwnych tablicach. Dodatkowo w części opisowej zamieszczono uzupełniający opis wyglądu, a w kilku przypadkach rysunki, niezbędne przy oznaczaniu gatunków podobnych, trudnych do odróżnienia. Znajdują się tu również opisy stadiów rozwojowych, bionomii, środowisk występowania, rozsiedlenia oraz informacje o statusie ochronnym każdego gatunku. Zamieszczone mapki ukazują, gdzie w Polsce możemy spotkać określonego motyla i w wielu przypadkach, jak zmienił się w ostatnim czasie zasięg występowania.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/

Andrzej | 2012-10-21
Na półkach: Posiadam

swietnie zebrany material, kompendium wiedzy dla kazdego kto interesuje sie motylami

stoplamek | 2014-07-11
Na półkach: Przyrodnicze