Motyle nocne Polski. Macrolepidoptera część I

Wydawnictwo: Koliber
978-83-930500-2-4

Obecna książka nawiązuje w swojej formie do wydanych niedawno Motyli dziennych Polski. Przedstawione zostały w niej wszystkie krajowe gatunki należące do kilku rodzin Macrolepidoptera: barczatkowate (Lasiocampidae), nasierszycowate (Endromidae), pawicowate (Saturniidae), ugorówkowate (Lemoniidae), zawisakowate (Sphingidae), korowódkowate (Thaumetopoeidae), garbatkowate (Notodontidae), brudnicowate (Lymantriidae), światowidkowate (Pantheidae), rezeliowate (Nolidae), niedźwiedziówkowate (Arctiidae). Łącznie 161 gatunków. Oprócz dokładnego opisu z dołączoną mapką występowania, zostały one wszystkie przedstawione na 38 barwnych tablicach. W obszernym wstępie można dowiedzieć się m.in. o metodach połowu motyli, sposobach hodowli oraz prowadzeniu dokumentacji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/