Drewniana mila

Cykl: Stanley Buggles (tom 1) | Seria: Koszmarne opowieści
Wydawnictwo: Egmont Polska
Something Wickedly Weird: The Wooden Mile
Grey

Jedenastoletni Stanley Buggles przybywa latem do Crampton Rock. Wkrótce odkrywa, że ta na pozór spokojna osada kryje wiele mrocznych tajemnic.
Wszystkie psy mają tylko trzy łapy! Na okolicznych mokradłach grasuje wilkołak! A od Stanley wiecznie czegoś chcą miejscowi piraci!

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Książka dla dzieci lubiących historie z lekkim dreszczkiem. Szybko się ją czyta (ułatwiają to duże litery i dośyć małe, a przy tym grube kartki). Rysunki zamieszczone w książce są fajnym i pomysłowym dodatkiem.

Kupiłam ją kiedyś bratu na Gwiazdkę i próbowałam przeczytać, ale nie udało mi się to. Zdecydowanie to nie mój typ książki, lecz myślę, że jest godna polecenia dla czytelników lubujących się w lekkiej i przyjemnej lekturze, wywołującej przy tym odrobinę dreszczyku. Ja nie dotrwałam do końca (nie wiedzieć czemu, ale wciąż przywodziła mi na myśl Serię Niefortunnych Zdarzeń, a powtórki tego bym już nie zniosła).

Bardzo leciutka książka, raczej dla mniejszych dzieci. Przygody z dreszczykiem, jaki sprawia nam nasza wyobraźnia.

Aga2003 | 2015-09-04

Bardzo ciekawa