Świat Wiedzy (5/2012)

czasopisma
Babi

W bieżącym numerze Świata Wiedzy zapraszamy do podróży w głąb własnego ja. Co tworzy fundament naszej osobowości? Czy charakter odziedziczyliśmy w genach? Nasz test pozwala poznać silne i słabe strony charakteru. Czytelników przenosimy też na niezbadane krańce wszechświata, tajemnicze wyspy Oceanii i w czasy wojowniczych wikingów. Informujemy o zagrożeniach, jakie stanowią pigułki gwałtu i komputerowe aplikacje do identyfikacji twarzy. Prezentujemy także najnowsze ustalenia dotyczące katastrofy Titanica.

• Kształt nocy
  • Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kształt nocy
Tess Gerritsen

6,67 (3 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Cathy Cassidy

Chmura
Claudia Pietschmann

8 (1 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

Rafal Kosno | 2012-10-19
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jest dobra

Wkp | 2012-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Uwielbiam "Świat wiedzy" i traktuję je jako jedno z ulubionych pism na polskim rynku. Do każdego numeru podchodzę więc z wielkimi oczekiwaniami i zawsze jestem zaskoczony otrzymując coś więcej niż się spodziewałem. Przykro mi jednak powiedzieć, że najnowszy numer swą zawartością nieco mnie rozczarował. Nie mówię, że jest zły - wciąga jak zawsze i artykuły o Titanicu, osobowości, narkotykach gwałtu czy Wikingach to perełki - jednakże czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. To jednak tylko moje osobiste dygresje wynikające z takich a nie innych zainteresowań i nie zamierzam podważać wartości naukowej powyższej publikacji.
Tak więc nie potrafię ocenić go zbyt nisko, bardzo doceniając całość, i pragnę polecić go (jak i wszystkie poprzednie numery) wszystkim tym, dla których nauka to nie jedynie zbiór nudnych podręcznikowych faktów.