Świat Wiedzy (5/2012)

czasopisma
castagna

W bieżącym numerze Świata Wiedzy zapraszamy do podróży w głąb własnego ja. Co tworzy fundament naszej osobowości? Czy charakter odziedziczyliśmy w genach? Nasz test pozwala poznać silne i słabe strony charakteru. Czytelników przenosimy też na niezbadane krańce wszechświata, tajemnicze wyspy Oceanii i w czasy wojowniczych wikingów. Informujemy o zagrożeniach, jakie stanowią pigułki gwałtu i komputerowe aplikacje do identyfikacji twarzy. Prezentujemy także najnowsze ustalenia dotyczące katastrofy Titanica.

• Dziewczyna bez skóry

Skrawki nieba
S. E. Durrant

9 (2 ocen i opinii)
Ojciec
Jacek Dukaj , Wit Szostak , Michał Witkowski , Łukasz Orbitowski , Jakub Małecki , Ziemowit Szczerek , Andrzej Muszyński , Michał Cichy , Wojciech Engelking

7,8 (5 ocen i opinii)

Zadie Smith

7,65 (20 ocen i opinii)
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6167 ocen i opinii)
Mleko matki. W końcu
Edward St Aubyn

8 (3 ocen i opinii)
Skradzione godziny
Maria Solar

8 (5 ocen i opinii)
Wkp | 2012-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Uwielbiam "Świat wiedzy" i traktuję je jako jedno z ulubionych pism na polskim rynku. Do każdego numeru podchodzę więc z wielkimi oczekiwaniami i zawsze jestem zaskoczony otrzymując coś więcej niż się spodziewałem. Przykro mi jednak powiedzieć, że najnowszy numer swą zawartością nieco mnie rozczarował. Nie mówię, że jest zły - wciąga jak zawsze i artykuły o Titanicu, osobowości, narkotykach gwałtu czy Wikingach to perełki - jednakże czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. To jednak tylko moje osobiste dygresje wynikające z takich a nie innych zainteresowań i nie zamierzam podważać wartości naukowej powyższej publikacji.
Tak więc nie potrafię ocenić go zbyt nisko, bardzo doceniając całość, i pragnę polecić go (jak i wszystkie poprzednie numery) wszystkim tym, dla których nauka to nie jedynie zbiór nudnych podręcznikowych faktów.

Rafal Kosno | 2012-10-19
Na półkach: Chcę w prezencie
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jest dobra

archani | 2015-02-28