Pies w tunelu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
poezja
nawka

Tomik wierszy znanego autora tekstów piosenek, będący swoistą kroniką ważnych wydarzeń w jego życiu, zapisem wrażeń z miejsc, które odwiedził, sytuacji, które widział, myśli, które go nękały. Niemal reporterski sposób narracji, lakoniczność opisów i szczerość emocjonalna, a przy tym pełnia metafory poetyckiej, to niezaprzeczalne walory poezji Cygana. Fundacja Zielona Gęś im. K.I....

Fundacja Zielona Gęś im. K.I. Gałczyńskiego uhonorowała Jacka Cygana Nagrodą Literacką Srebrnego Kałamarza 2011 r. m. Hermenegildy Kociubińskiej za tomik poezji "Pies w tunelu"

źródło opisu: Iskry, 2011

źródło okładki: www.iskry.com.pl

Medellin | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Tomik "Pies w tunelu" mnie zaskoczył, bo Jacka Cygana znałem do tej pory wyłącznie jako autora tekstów piosenek. W wierszach tego tomiku nie znajdziemy pana Jacka (czyt. Dżeka) z programów dla dzieci. Tu spotykamy człowieka mocno dojrzałego, stonowanego, skłonnego do zadumy. Odwiedzamy z nim liczne zabytki Włoch, Francji i Niemiec cofając się w czasie nieraz o setki lat.

Iliana | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

„Pies w tunelu” to zbiór wierszy i piosenek, który pięć lat temu ukazał się nakładem Wydawnictwa Iskry, a wiersz o tym samym tytule wcale nie jest wierszem przewodnim tego tomiku:)
Zapraszam na całą recenzję:

Małgorzata | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 24 maja 2012

Przeczytane, a właściwie to wysłuchane ponieważ zapoznałam się z ich treścią na spotkaniu autorskim z Jackiem Cyganem prowadzonym przez Martę Fox, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu.Spotkanie było praktycznie promocją tomiku wierszy i pokazaniem twórcy jako poety a nie autora tekstów piosenek.Pani Fox ma przepiękny nastrojowy głos, którym wydobywała głębię wierszy pana Cygana, Pan Jacek jak zwykle uśmiechnięty, pełen radości życia. A miedzy nimi wiersze o nieuchronności, przemijaniu, chwilach umykających w natłoku różnych spraw, jak ten pies w tunelu...
Spotkanie było udane. Otrzymałam dawkę pieknie przeczytanych wierszy. A do tego interpretacje samego autora i kobiece spojrzenie pani Marty na ich treść.