Grzechy wołające

Wydawnictwo: WAM
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kasandra_85

Niektóre grzechy śmiertelne w szczególny sposób naruszają porządek społeczny. Teologia moralna, opierając się na Biblii, wymienia, cztery grzechy wołające o pomstę do nieba: -rozmyślne zabójstwo, -grzech cielesny przeciwny naturze, -uciskanie ubogich, wdów i sierot, -zatrzymywanie lub odmowa zapłaty należnej za pracę. Ich przypomnienie oraz analiza warunków sprzyjających ich rozwojowi,...

-rozmyślne zabójstwo,
-grzech cielesny przeciwny naturze,
-uciskanie ubogich, wdów i sierot,
-zatrzymywanie lub odmowa zapłaty należnej za pracę.

Ich przypomnienie oraz analiza warunków sprzyjających ich rozwojowi, wpisuje się w tradycyjną katechezę Kościoła na temat podstawowych norm, które ustanowił sam Bóg.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=59323

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=59323