Miasto nieśmiertelnych

Immortal City
loveme

Jackson Godspeed jest najgorętszym młodym aniołem w mieście pełnym aniołów. Zbliża się dzień Strażnika, a ludzie na całym świecie już rywalizują o szansę bycia strzeżonym przez niego. Każdy ma obsesję na punkcie Aniołów i szczęśliwców, których chronią – wszyscy z wyjątkiem Madison Montgomery. Maddy jest jedyną dziewczyną w Mieście Aniołów, która nie śledzi i nie czyta plotek o nich. Kiedy...

Jackson Godspeed jest najgorętszym młodym aniołem w mieście pełnym aniołów.

Maddy jest jedyną dziewczyną w Mieście Aniołów, która nie śledzi i nie czyta plotek o nich. Kiedy spotyka Jacksona, nie rozpoznaje go. Ale Jackson jest nią oczarowany i na przekór wszystkiemu zakochuje się.

Maddy zostaje szybko wciągnięta w świat Jacksona, pełnego blasku, paparazzi i …. morderstw. Seryjny zabójca grasuje na wolności, obsesyjnie podrzucając skrzydła zgładzonych aniołów na posterunki policji. Nawet Strażnicy są bezsilni, aby chronić się w obliczu tego zagrożenia i tym razem to Maddy będzie dane chronić Jacksona.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl

Anioł zakochuje się w zwykłej, śmiertelnej dziewczynie, po czym okazuje się, że nie jest ona aż taka przeciętna - oklepany temat. Ale ja bardzo go lubię! Bardzo fajnie poprowadzone przygody Jacksona i Maddy oraz osób z ich otoczenia. Dodatkowym smaczkiem był wątek kryminalny - morderstwa, dochodzenie i mnóstwo ciekawych spekulacji. I cała historia o aniołach nie tak standardowa, jakby się mogła wydawać: żyją razem z ludźmi, choć są celebrytami i pobierają pieniądze za uratowanie człowieka. Dzięki takim rzeczom całą opowieść czytało się rewelacyjnie. A finał był genialny i całkowicie zaskakujący - lepiej nie mogłam sobie tego wyobrazić!

beliria | 2014-09-14

Nowy pomysł na oklepaną tematyke. Wizja Miasta Aniołów wraz z opłacanymi Aniołami Stróżami- z takim czymś, przyznam szczerze, sie jeszcze nie spotkałam. Historia, nie powiem, ciekawa ale zabrakło mi tego czegoś co uczyniło by ja wyjątkowa. Autorka zdołała mnie zaciekawić i wciągnąć w wir wydarzeń a nawet zaskoczyć sylwetka mordercy. Czy polecam? Myśle, ze tak. Jednak nie należy podchodzić do tej książki z założeniem, ze będzie ona jakimś fenomenem. Główni bohaterowie bardzo sympatyczni, jednak jakoś nie potrafiłam do końca sie z nimi zżyć i rownież do końca nie wiem dlaczego, ponieważ wydają sie byc na tyle charakterystyczni, ze powinno byc zupełnie inaczej. Aczkolwiek polecam wszystkim , którzy lubią taka klimatyke, bo książka jest naprawdę niezła :) pozdrawiam.

kaarija | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2014, Ebooki
Przeczytana: 04 marca 2014

Może dlatego, że nie czytałam książek o takiej tematyce i nie siedzę w tym zbyt głęboko, ale historia i wątki zdawały mi się całkiem wciągające.
Powodem co do którego mam zastrzeżenia, jest narracja. Osobiście, wolę opowiadania pisane w 1. osobie, ponieważ można się wtedy bardziej zżyć z bohaterami i wyobrażać sobie świat ich oczami, a nie jako bierny obserwator.

Historia Maddy i Jacksa, oraz serii morderstw Nieśmiertelnych Stróżów w Mieście Aniołów może doprowadzić do łez, głośnego śmiechu i chwili, kiedy chce się krzyknąć do ludzi, żeby w końcu zaczęli robić to co myślą, a nie myśleć nad tym co robią. Szybkie zwroty akcji, niespodziewane wątki i zaskakujące rozwiązanie opowieści - zdanie, którym można opisać "Miasto Nieśmiertelnych".

Jedno jest pewne, ta książka skłoniła mnie do zagłębienia się w ten niezwykły, tajemniczy świat, do którego jeszcze na pewno niebawem sięgnę. Przekręciłam już klucz i muszę jedynie nacisnąć klamkę, aby otworzyć drzwi do jedynego w swoim rodzaju...

TINA | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 października 2013

„Miasto Nieśmiertelnych” moje ukochane miasto Aniołów! Myślałam, że to lekka lektura z nastoletnimi Aniołami i uczniami w tle. Jakże mylne złudzenie. Akcja jest podzielona między dwa równoległe wydarzenia. Pierwszym jest Przemiana w Anioła Stróża Jacka ( który swoją drogą jest diabelnie przystojny ;) jak na Anioła przystało eh) Drugą są tajemnicze zabójstwa Aniołów z Alei Sław. Jak to możliwe skoro są nieśmiertelne? Przecież „nie potrzeba szczęścia, gdy Anioły są na mieście”. Wszystko zaczyna się komplikować gdy Jacks ratuje Maddy przed nieuchronną śmiercią, przeciwstawiając się tym samym prawu i Radzie Archaniołów. Ona odkrywa niesamowitą tajemnicę, która budzi w niej jeszcze większy strach. Razem muszą pokonać to, co po nich nieuchronnie nadejdzie - Anioł i Człowiek... czy to się uda?!
Akcja bardzo ciekawa i zaskakująca. Nie żałuję, że sięgnęłam po tą książkę, Anioły mają w sobie coś niesamowicie kojącego, co relaksuje i jednocześnie zachwyca. Polecam, czyta się naprawdę szybko i...

wampamira | 2013-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Super pomysł że anioły kręcą biznes w Los Angele.lol
Jackson jak że inaczej super ciacho, młody z dobrego domu.
Maddy sierota, mieszka z wujem, i nie lubi aniołów.;(
To dlaczego umawia się z nimi na randki.;]
najlepsze jest to że on ją przeprasza, błaga, zaprasza, a ona z tekstem żeby zostawił ją w spokoju i takie tam....
te kłótnie boskie.;D
Ja myślałam że umarła a to była wizja a potem on a to też była wizja.;/
Ale gdy ten Ethan [co to za imię.! Eryk to co innego] dźgnął ją noże to miał być koniec a nie że ona była pół-aniołem i przeżyła.??
Mitch on też był słodki.;***
:I*U

calutka4ever | 2015-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Średnia jakość. Przez całą książkę zastanawiałam się po co i dlaczego ja ja jeszcze męczę. Dobrnęłam do końca. Dopiero na finałowej scenie w pierwszej wersji popłakałam, w drugiej też popłakałam no a trzecia mnie zaskoczyła. Nie brałam pod uwagę trzeciej możliwości. I w tym tylko miejscu książka mnie zaskoczyła. Sam pomysł troszkę naciągany i marny. Nie było rozwiniętych scen. Tak na prawdę nie zauważyłam kiedy głównie bohaterowie zakochali się w sobie. Aa i zaskoczył mnie Ethan i to bardzo no nie spodziewałam się.Książka do przebolenia można ją w ramach luzu poczytać

książek: 2069
bookish | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

zabierając się za tę książkę myślałam, że przeczytam coś lekkiego, a co dostałam w zamian? dostałam przepełnioną wydarzeniami, uczuciami fantastyczną opowieść o aniołach. kocham wątek między Madison, a Jacksonem, a z drugiej strony ubolewam, że nie było tego więcej, ale tło wydarzeń wypełnia również zbrodnia, mordowanie archaniołów i pojawia się Ethan, który na początku wydaje się zbyt podejrzliwy, a we efekcie okazuje się.... strasznie wciąga, niekiedy irytuje to za chwilę zachwyca i pozostawia w stanie zawieszenia. już nie mogę się doczekać następnych części.

Karolina Jędraszak | 2014-11-22

Pomysł na historię nie był moim zdaniem zły.. jednak czytając książke strsznie się znudziłam. W wcześniejszych opiniach czytałam o tym, że na początku jest nudna i się na to przygotowałam. Chyba miałam inne wydnie ,bo książka zaczęła ''jako tako'' się rozkręcać dopiero daleko za połową. Wątek romantyczny był tak kulawy, że nawet nie wiem co mogłabym powiedzieć. Emocje były płaskie i mało poruszające czego skutkiem może być 3osobowa narracja :/ Charakter głownej bohaterki był tak niestabilny, że radziłabym udać się jej do psychologa w celu upewnienia się czy nie ma choroby dwubiegunowej, taka dobra rada ;) Szału nie ma du*py nie urywa

FallAngel | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Książka, którą bardzo szybko się czyta. Jest w niej odrobinę akcji, tajemnic i oczywiście historii miłosnej. Opowiada o świecie, w którym pojawiają się Anioły i nie jest to wcale taki świat jaki byśmy chcieli. W tym świecie Anioły są strużami za pieniądze. Są gwiazdami, celebrytami i nie interesuje ich dobro ludzkości. W powieści można znaleźć elementy dystopii. Polecam wszystkim fanom Paranormal romance.

Mysterious22 | 2015-02-02
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2015
Przeczytana: 02 lutego 2015

W gruncie rzeczy oklepana tematyka, bez wyższych aspiracji, niestety troszkę przewidywalna dla wszystkich miłośników fantazy. Chociaż podziwiam autorkę, za oryginalny pomysł - anioły w roli amerykańskich celebrytów? ANN? A!? Tego jeszcze nie było. Sama idea jest OK. Dlatego też sięgnę po kolejną część. :)

Ćwiek