Bóg i zło. Pisma Bazylego Wielkiego, Grzegorza z Nyssy i Jana Chryzostoma

Tłumaczenie: Józef Ks. Naumowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Ojców Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
Dieu et le mal. Basile de Cesaree, Gregoire de Nysse, Jean Chrysostome.
83-7221-905-2
2004
religia
Michał

Pisma, które wybrano do tomu, stanowią przykład prób wyjaśnienia problemu zła. Noszą one ślad nie tylko znamiennego dla myśli Ojców podwójnego dziedzictwa: filozoficznego i biblijnego, ale mają też charakter obronny przed atakami innych systemów myśli religijnej na chrześcijaństwo (i judaizm).

źródło opisu: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/wydawnictwo-m-bog-i-zlo-p-1132.html

źródło okładki: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/wydawnictwo-m-bog-i-zlo-p-1132.html

bf4gs5jbwc7rd5y | 2016-02-15
radoslav | 2013-11-06