8320029228
reumatyzm
zdrowie, medycyna

Żyjemy coraz dłużej, ale nasz zegar biologiczny, nastawiony od setek pokoleń na krótsze życie, któregoś dnia po prostu zacina się . Z upływem lat nasz organizm staje się coraz mniej sprawny, a kręgosłup, kości i stawy nie wytrzymują przeciążenia. Kiedy pojawiają się bóle, obrzęki stawów i ograniczenia zakresu ruchów, które są objawami chorób reumatycznych i zwyrodnień, może to oznaczać, że cierpimy na poważną chorobę, prowadzącą nawet do niepełnosprawności. W poradniku autorzy szeroko omawiają takie zespoły chorobowe, jak: zwyrodnienia stawów, przeciążenia układu ruchu, przewlekłe zapalenia stawów i dna moczanowa. Wskazują na czynniki ryzyka powstawania tych chorób i radzą, jak pokonywać trapiące nas dolegliwości.