Ksiądz Franciszek Blachnicki. O ufności, Opatrzności i oazie na pustyni

Wydawnictwo: eSPe
978-83-7482-190-2
Franciszek Blachnicki
A--

Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki najwięcej czasu i energii poświęcił dzieciom i młodzieży, dlatego nazywa się go »apostołem dzieci i młodzieży«. Książka ma na celu popularyzację biografii oraz sylwetki duchowej ks. Blachnickiego wśród ludzi młodych. Ksiądz Franciszek Blachnicki najwięcej czasu i energii poświęcił dzieciom i młodzieży, dlatego nazywa się go »apostołem dzieci i...

Książka ma na celu popularyzację biografii oraz sylwetki duchowej ks. Blachnickiego wśród ludzi młodych. Ksiądz Franciszek Blachnicki najwięcej czasu i energii poświęcił dzieciom i młodzieży, dlatego nazywa się go »apostołem dzieci i młodzieży«. Na początku organizował dla ministrantów Oazy Dzieci Bożych, a następnie w ramach Ruchu Światło-Życie objął swą posługą także inne grupy dzieci oraz młodzież i dorosłych.Aktualnie toczy się proces beatyfikacyjny, który ukazuje wielkie zasługi Ojca Blachnickiego w prowadzeniu młodych ludzi ku świętości.

Autorka opowiada o Ojcu Franciszku w sposób bardzo przystępny, ukazując ciekawe, nieraz zabawne, historie z jego barwnej biografii. Konsekwentnie kreśli przed oczami młodego czytelnika sylwetkę duchową kapłana, o którego świętości wielu ludzi mówi z głęboką wiarą, z przekonaniem. Książka Ewy Stadtmüller ukazuje, że Sługa Boży promieniował świętością. (Wstęp, ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego).

źródło opisu: eSPe, 2008

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/6/2/26_1.jpg

masza | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Książka w bardzo przystępny sposób opowiada o życiu księdza Franciszka Blachnickiego. Ładnie wydana, z kolorowymi obrazkami. Idealna dla dzieci :)

Kwocia | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015
Przeczytana: 24 marca 2015

9/52

Książkę polecam nie tylko dzieciom. :)

Maria Nowak | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015