Broń torpedowa

Wydawnictwo: Bellona
Broń torpedowa
83-11-08375-4
Getos

Książka Broń torpedowa, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest rezultatem wieloletniej pracy Autora, żmudnych poszukiwań materiałów źródłowych i przestudiowania wielu wydawnictw specjalistycznych. Publikacja zawiera historyczno-techniczne omówienie rozwoju torped okrętowych i lotniczych, bojowych i ćwiczebnych, wyrzutni torpedowych, bombotorped, rakietotorped, minotorped, torpedomin,...

torpedowych, bombotorped, rakietotorped, minotorped, torpedomin, imitatorów okrętów podwodnych. Z dużą
dokładnością zostały przedstawione układy napędowe torped, systemy sterowania i naprowadzania, przyrządy
kierowania strzelaniem torpedowym. Praca zawiera też obszerne zestawienia danych tabelarycznych. Na podstawie
wyjątkowo bogatej bibliografii i wyników badań Autor udowadnia tezę, że opracowana w 1866 r. torpeda, po wielu
udoskonaleniach i modernizacjach, pozostanie jeszcze długo jedną z podstawowych broni użytkowanych przez wszystkie
floty wojenne świata.

źródło opisu: okładka książki