Elita Luftwaffe

Elita Luftwaffe
wojna, luftwaffe, militaria, samoloty
historia
Getos

Drugie, rozszerzone wydanie głośnej książki Roberta Michulca sprzed kilkunastu lat.

źródło opisu: http://aj-press.home.pl

źródło okładki: http://aj-press.home.pl

Książka Roberta Michulca w okresie jej pierwszego wydania (1999 r.) była na naszym rynku wydawniczym prawdziwą perłą, takiej tematyki trudno wtedy było szukać wśród polskojęzycznych pozycji. Książka podejmuje temat niemieckich pilotów myśliwskich w II wojnie światowej. Pierwsza część skupia się na pokazaniu genezy etosu powietrznego asa, a później eksperta, pokazuje system szkolenia, stosowaną taktykę walki powietrznej (tak odmienną od taktyki Aliantów przynajmniej w początkowym okresie wojny). Książka pokazuje, że te składowe złożyły się na początkowe sukcesy pilotów niemieckich. W drugiej części autor skupił się na pokazaniu walk powietrznych w szczególności nad Rosją (gdzie niemieccy piloci zdobywali łańcuszkowe zwycięstwa nad gorzej wyszkolonym przeciwnikiem) i w obronie Rzeszy 1944/1945. W trzeciej części autor zamieścił biogramy kilku najsławniejszych asów m. in. Ihlefelda, Golloba, Hartmanna, Bara, Barkhorna, Moldersa, Gallanda, Marseille`a, Nowotnego, Grafa, Balthasara czy...

Madmartigan10 | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Luftwaffe