Elita Luftwaffe

Okładka książki Elita Luftwaffe Robert Michulec
Okładka książki Elita Luftwaffe
Robert Michulec Wydawnictwo: Aj-Press Seria: Bitwy i Kampanie historia
576 str. 9 godz. 36 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Bitwy i Kampanie
Tytuł oryginału:
Elita Luftwaffe
Wydawnictwo:
Aj-Press
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
576
Czas czytania
9 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788372372277
Tagi:
wojna luftwaffe militaria samoloty
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Technika Wojskowa HISTORIA - 2012/3 Władimir Bieszanow, Michał Fiszer, Jerzy Gruszczyński, Robert Andrzej Jamka, Robert Michulec, Łukasz Pacholski, Szymon Tetera, Paweł Żurkowski
Ocena 9,0
Technika Wojsk... Władimir Bieszanow,...
Okładka książki Technika Wojskowa HISTORIA - 2011/2 Tadeusz Blachura, Michał Fiszer, Jerzy Gruszczyński, Stanisław Kutnik, Robert Michulec, Łukasz Pacholski, Mariusz Skotnicki, Szymon Tetera, Igor Witkowski, Krzysztof Zalewski, Eugeniusz Żygulski
Ocena 9,3
Technika Wojsk... Tadeusz Blachura, M...
Okładka książki The Fall of Monte Cassino Robert Michulec, Dmitriy Zgonnik
Ocena 10,0
The Fall of Mo... Robert Michulec, Dm...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
965
965

Na półkach: , , ,

Pamiętam pierwsze wydanie tego tytułu sprzed ponad 20 lat, cudem kupione podczas wakacji w kołobrzeskiej księgarni. Było to bodaj pierwsze tak obszerne opracowanie tej problematyki na rynku polskim, w dodatku tak ładnie wydane. Twarda okładka, obwoluta, kredowany papier, kolorowe plansze. Książka niewątpliwie dedykowana dla zagorzałych hobbystów sił powietrznych III Rzeszy. Osoby nie wdrożone w tematykę lotniczą będą czuły się zagubione, ilość nazwisk oraz Jagdgeschwader jest bowiem porażająca. Jako kompendium wiedzy, prezentująca sukcesy poszczególnych pilotów oraz jednostek – robi duże wrażenie. Szczególnie godne polecenia są biogramy lotników, statystki zestrzeleń wraz z próbą wyjaśnienia w czym tkwił sekret sukcesów oraz jak wyglądała procedura uwzględniania trafień. Natomiast jeden podstawowy minus: bardzo, bardzo drobna czcionka oraz zbytnie ściśnięcie druku przy dłuższym czytaniu zniechęca.

Pamiętam pierwsze wydanie tego tytułu sprzed ponad 20 lat, cudem kupione podczas wakacji w kołobrzeskiej księgarni. Było to bodaj pierwsze tak obszerne opracowanie tej problematyki na rynku polskim, w dodatku tak ładnie wydane. Twarda okładka, obwoluta, kredowany papier, kolorowe plansze. Książka niewątpliwie dedykowana dla zagorzałych hobbystów sił powietrznych III Rzeszy....

więcej Pokaż mimo to

avatar
85
85

Na półkach: ,

Ta książka to prawdziwa "biblia" dla miłośników tematu, niemalże doskonała. Dobrze wydana, obwoluta, twarde okładki, książka szyta, mnóstwo zdjęć w tekście , na końcu kolorowa wkładka z sylwetkami i malowaniem samolotów. Ale co w środku. Książka podzielona na trzy części. pierwsza "myśliwska elita" to szerokie spojrzenie na szkolenie , genezę i powstanie luftwaffe, metody wyławiania najlepszych pilotów, taktykę itd.
Druga część to kilka podrozdziałów które szczegółowo przedstawiają walki na wschodzie i zachodzie. Znajdziemy tu opisy mnóstwa walk, bezpośrednie relacje pilotów, statystykę i w ogóle wszystko co ważne a do tego bardzo wiele zdjęć zarówno z frontu jak i samych pilotów.
Trzecia część to przede wszystkim obszerne życiorysy wybranych ekspertów z naciskiem na ich karierę bojową /mamy zdjęcie każdego z nich/napisane w sposób bardzo ciekawy i przystępny. Znajdziemy tu między innymi Hartmanna, Nowotnego, Gallanda i wielu innych. Jest też sporo o sprzęcie lotniczym.
Jest to książka bardzo szczegółowa , ale co najważniejsze napisana bardzo przystępnym językiem. Nie jest to w żadnym razie encyklopedia - sucha i nużąca, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze się czyta.
Moja ocena: Książka wybitna /trudno sobie wyobrazić coś lepszego/ ale z zastrzeżeniem , że dla ludzi zainteresowanych tematem. Przypadkowy czytelnik może się znudzić gdyż nie jest to absolutnie coś w rodzaju powieści czy opowieści a sprawnie napisane fakty - prawdziwa historia formacji.

Ta książka to prawdziwa "biblia" dla miłośników tematu, niemalże doskonała. Dobrze wydana, obwoluta, twarde okładki, książka szyta, mnóstwo zdjęć w tekście , na końcu kolorowa wkładka z sylwetkami i malowaniem samolotów. Ale co w środku. Książka podzielona na trzy części. pierwsza "myśliwska elita" to szerokie spojrzenie na szkolenie , genezę i powstanie luftwaffe, metody...

więcej Pokaż mimo to

avatar
547
335

Na półkach: , , , ,

Książka Roberta Michulca w okresie jej pierwszego wydania (1999 r.) była na naszym rynku wydawniczym prawdziwą perłą, takiej tematyki trudno wtedy było szukać wśród polskojęzycznych pozycji. Książka podejmuje temat niemieckich pilotów myśliwskich w II wojnie światowej. Pierwsza część skupia się na pokazaniu genezy etosu powietrznego asa, a później eksperta, pokazuje system szkolenia, stosowaną taktykę walki powietrznej (tak odmienną od taktyki Aliantów przynajmniej w początkowym okresie wojny). Książka pokazuje, że te składowe złożyły się na początkowe sukcesy pilotów niemieckich. W drugiej części autor skupił się na pokazaniu walk powietrznych w szczególności nad Rosją (gdzie niemieccy piloci zdobywali łańcuszkowe zwycięstwa nad gorzej wyszkolonym przeciwnikiem) i w obronie Rzeszy 1944/1945. W trzeciej części autor zamieścił biogramy kilku najsławniejszych asów m. in. Ihlefelda, Golloba, Hartmanna, Bara, Barkhorna, Moldersa, Gallanda, Marseille`a, Nowotnego, Grafa, Balthasara czy też Muncheberga. Z kart książki wyłaniają się mordercze pojedynki pułków JG54,JG52,JG51 na Froncie Wschodnim, czy też JG26, JG2 na Zachodzie. Poznajemy bohaterów atakujących formacje amerykańskich bombowców B-17/B-24, takich jak np. Eder, który był jednym z najskuteczniejszych pilotów walczących z tymi formacjami, ale sam był zestrzelony aż 17 razy. Poznajemy ludzi takich jak Otton Kittel, który zestrzelony 60 km od linii własnych wojsk przez 3 dni w zimowych miesiącach przedzierał się do swoich wojsk bez zimowej odzieży i jedzenia. W ostatniej części R. Michulec poświęca krótki fragment stosowanym samolotom i próbuje porównać ich walory bojowe z alianckimi maszynami. Autor w całej książce stara się odpowiedzieć na dwa pytania. Po pierwsze czy to możliwe że niemieccy piloci odnosili tak wiele zwycięstw powietrznych np. Harmatnn (352 zwycięstwa),czy Barkhorn (301 zwycięstw). Czy te zwycięstwa są prawdziwe? Tutaj poznajemy system weryfikacji zgłaszanych zwycięstw zauważając jednocześnie, że każde formacje myśliwskie zawyżały liczbę zwycięstw (nie tyle z chęci podwyższenia tej liczby, ale raczej z powodu zaciętości i dynamiki powietrznych starć) a Niemcy wcale w tym zawyżaniu w stosunku do Anglików czy Rosjan nie brylowali. Po drugie Autor chce dać odpowiedź na pytanie, skoro liczba tych zwycięstw znajduje w przeważającej liczbie przypadków potwierdzenie, to dlaczego najlepsi niemieccy piloci przewyższali swoimi sukcesami po wielokroć asów z jednostek Aliantów. Książka bardzo ciekawa, ale tutaj muszę zaznaczyć "DLA PASJONATÓW". Człowiek nie interesujący się tą tematyką ugrzęźnie w dzisiątkach nazw samolotów, stopni wojskowych i oznaczeniach jednostek. Na minus dla tej książki: literówki, brak indeksu nazwisk na końcu, co nie pozwala odnaleźć w książce fragmentów dotyczących wybranego pilota o którym chcielibyśmy przeczytać, niektóre ironiczne wtrącenia Autora. Ja jednak pozycję tą mimo pewnych niedociągnięć cenię.

Książka Roberta Michulca w okresie jej pierwszego wydania (1999 r.) była na naszym rynku wydawniczym prawdziwą perłą, takiej tematyki trudno wtedy było szukać wśród polskojęzycznych pozycji. Książka podejmuje temat niemieckich pilotów myśliwskich w II wojnie światowej. Pierwsza część skupia się na pokazaniu genezy etosu powietrznego asa, a później eksperta, pokazuje system...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    14
  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    11
  • II wojna światowa
    2
  • Historia
    2
  • II wojna - od Normandii do końca
    1
  • historia
    1
  • Lotnictwo
    1
  • W kolejce
    1
  • II wojna - Luftwaffe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Elita Luftwaffe


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne