Atlas grzybów leśnych

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
grzyby, atlas grzybów
poradniki

Autor Henryk Orłoś opisuje rodzaje grzybów, aby można było bezpiecznie i ze smakiem cieszyć się zbieraniem w lesie grzybów
recenzent doc.dr A. Nespiak

źródło okładki: http://literacki24.pl

Bardzo mądra książka, która oprócz nazw gatunkowych poszczególnych grzybów zawiera też nazwy potoczne, ludowe i regionalne. Dowiedziałam się z niej m.in. że oryginalna forma słowa "muchomor" to "muchomór", ze względu na jego owadobójcze właściwości. Dodatkowo, obok grzybów jadalnych i trujących opisane są grzyby niejadalne oraz "jadalne w Związku Radzieckim".

Piękne ilustracje przedstawiające zarówno pełnowymiarowe jak i małe owocniki oraz przekroje.

Niestety większość jadalnych grzybów jest opisana jako nisko wartościowa lub rzadko występująca, przez co nie chce się już człowiekowi nawet iść do tego lasu, tylko zadowoli się oglądaniem atlasu w domu.

krystyna kalinowska | 2012-03-16

Kolorowe fotografie pozwalają poznać dokładnie opisane w atlasie grzyby.
pozwala to na bezpieczne grzybobranie

AroRazDwa3 | 2016-06-29
Marta | 2015-09-25