Bóg żywy. Katechizm Kościoła Prawosławnego

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Wydawnictwo: Kairos, WAM
Dieu est vivant : catéchisme pour les familles
83-7097-804-5
religia
Michał

Z radością należy powitać ukazanie się w Polsce Katechizmu prawosławnego, opracowanego przez grupę duchownych i świeckich we Francji, związanych z Instytutem Świętego Sergiusza w Paryżu. Katechizm ten, przeznaczony zarówno dla nauczania w zorganizowanych grupach, jak i w domu, okazał się bardzo przydatny w wiciu krajach Europy Zachodniej i to nie tylko dla wiernych Kościoła Prawosławnego. Autorzy Katechizmu skoncentrowali się na podstawowych prawdach wiary, rozpatrywanych w kontekście biblijnym, liturgicznym i ikonograficznym, co powoduje, że Katechizm okazał się wszechstronnym wprowadzeniem w naukę Kościoła Prawosławnego.
Można żywić nadzieję, że Katechizm spełni także pozytywną rolę również w Polsce, przyczyniając się do pogłębienia wiedzy teologicznej przez wiernych Kościoła Prawosławnego, a także będąc dla wiernych innych wyznań chrześcijańskich doskonałym wprowadzeniem w naukę Kościoła Prawosławnego.

***
oprac. przez zespół wiernych prawosławnych ; tł. Agnieszka Kuryś et al. ; red. merytoryczna Henryk Paprocki

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=159

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/images/ksiazki/inne/katechizm.jpg