Święta Liturgia św. Jana Złotoustego

Wydawnictwo: Orthdruk
978-83-89396-29-7
religia
Michał

Słowo Eucharystia po grecku oznacza dziękczynienie. Liturgia eucharystyczna jest więc dziękczynną ofiara przynoszoną przez ludzi Bogu za Jego zbawienną ofiarę na Krzyżu, która przywróciła nam nadzieje na życie wieczne. Słowa 7. Ewangelii św. Jana: „Kto spożywa Ciało Moje i pije Krew Moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym /Jan 6, 54/” - mówią nam, że Eucharystia jest...

Słowa 7. Ewangelii św. Jana: „Kto spożywa Ciało Moje i pije Krew Moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym /Jan 6, 54/” - mówią nam, że Eucharystia jest zalążkiem zmartwychwstania, źródłem życia wiecznego, naszej przemiany i przebóstwienia. Przystępując do Eucharystii przyjmujemy Ciało Jezusa Chrystusa nie zmarłego, lecz zmartwychwstałego. Dlatego uczestnicząc w Eucharystii, pozyskujemy nowe siły do nowego życia. Eucharystia odnawia w nas życie duchowe, prowadząc do przemiany i naszego osobistego zmartwychwstania. Każda Święta Liturgia jest więc miejscem zjednoczenia ze Zmartwychwstałym Jezuem Chrystusem. Ojcowie pierwszych wieków (św. Jan Złotousty, św. Bazyli Wielki) mówili nawet, że Pascha chrześcijańska sprawowana jest nie tylko raz w roku, lecz co niedzielę, a nawet kilkakrotnie: trzy, cztery razy w tygodniu traktowali ją bowiem jako ofiarę eucharystyczną.

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=1730

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=1730