Wszystko to ze zdziwienia Antologia tekstów filozoficznych z XII wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Wszystko to ze zdziwienia Antologia tekstów filozoficznych z XII wieku
literatura faktu

Przedstawiony obecnie tom zawiera fragmenty pism autorów szczególnie reprezentatywnych dla wieku XII. Jak w dwóch wcześniej wydanych tomach, tak i tu chcieliśmy ukazać postacie i wątki charakterystyczne dla epoki, starając się przy tym przybliżyć specyficzny klimat dwunastego stulecia, w którym dominujące wydaje się dążenie do równowagi między rozumem i wiarą, słowem i myślą, filozofią i
poezją.

źródło opisu: strona internetowa PWN

źródło okładki: http://www.kopernikanska.pl/prod_64903_Wszystko_to...»

| 2012-03-10

Bardzo ciekawa książka. Przedstawia poglądy i opracowania na temat nauk tajemnych z późnego okresu średniowiecza. Zwłaszcza interesujące opracowanie jest dotyczące Rogera Bacona.

Rigor | 2015-01-22
Daminox | 2017-04-26