Piję, więc jestem. Przewodnik filozofa po winach

Okładka książki Piję, więc jestem. Przewodnik filozofa po winach Roger Scruton
Okładka książki Piję, więc jestem. Przewodnik filozofa po winach
Roger Scruton Wydawnictwo: Aletheia filozofia, etyka
filozofia, etyka
I drink therefore I am : a philosopher's guide to wine
Aletheia
2011-01-01
2011-01-01
978-83-61182-77-1
Michał Szczubiałka
Filozofia wino alkohol sztuka konsumowania alkoholu filozofia picia życie

Trochę przegadana pozycja, bo w sumie jak merytorycznie napisać od smakach wina? Dla mnie to przerost formy nad treścią.

Ciekawiej jest kiedy autor opisuje rolę wina w różnych kulturach lub gdy wiąże poszczególne rodzaje z filozofami, choć trzeba to traktować przymrużeniem oka. Podoba mi się także idea związku wina z życiem intelektualnym oraz ogólna manifestacja radości życia której integralną częścią jest umiar.

Pamiętać też trzeba, że autor jest zdeklarowanym konserwatystą (co mi bynajmniej nie przeszkadza,szczególnie że to bardzo piękna i żywotna forma konserwatyzmu) więc osoby nieprzepadające za tym punktem widzenia może drażnić pojawiający się subiektywizm.

• Wino
  • Szukam
  • Moje
  • Zrobię tak, że będę miał!
  • Do kupienia
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Piję, więc jestem. Przewodnik filozofa po winach