Cmentarze - Słynne nekropolie Europy

Tłumaczenie: Barbara Muller-Ostrowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Człowiek i Sacrum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Diogenes
Memento Mori. Friedhofe Europas
albumy
Immortalon

źródło okładki: google

Prezentowany powyżej album zawiera informacje oraz zdjęcia 60 najsłynniejszych europejskich cmentarzy. Głównie są to nekropolie, których historia sięga nawet czasów średniowiecznych. Dodatkowo, oprócz not historycznych, autor wymienia sławne osobistości, spoczywajace na danym cmentarzu.
Jedynym minusem tego albumu są (paradoksalnie) zdjęcia. Częśc z nich jest świetna, nizwykle klimatyczna, w pełni oddajaca specyficzną, cmentarną atmosferę. Inne zdjęcia natomiast są mało ciekawe, nie ujmują w pełni piękna niektórych zabytkowych cmentarzy i zdecydowanie odbiegają jakościowo od pozostałych.
Również cena jaką proponuje wydawca jest zbyt wysoka (60 zł), dlatego chcącym zaopatrzyc się w tę książkę polecam porozglądanie się po antykwariatach, gdzie nabyc ją można już za nieco ponad 1/3 powyższej ceny.

| 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, A. Posiadam