zabawy rozwijajace mowę twojego dziecka

Wydawnictwo: Harmonia
poradniki

Książkę tę adresujemy do rodziców, którzy pragną przez zabawę rozwijać mowę swojego dziecka. Autorki proponują tu proste, ale skuteczne ćwiczenia warg, języka i podniebienia miękkiego oraz ćwiczenia oddechowe, słuchowe i ortofoniczne. Dzieciom w czasie zabaw towarzyszą zabawki wykonane przez rodzica na szydełku lub z papieru. Są to sympatyczny Smok Gerwazy, zabawna Szalona Rękawica, 10 zielonych żabek i wiele innych. Druga część książki to podpowiedzi, jak wykonać daną maskotkę. Ćwiczenia i pomoce zostały sprawdzone przez logopedę. Pisze ona w ?Przedmowie?: ?Dzieci uczą się przez zabawę, dlatego też książka ta znalazła się w Państwa rękach. Zawiera ona szereg ciekawych dla dzieci zabaw prowokujących do ćwiczenia prawidłowej wymowy. (...) Zabawy logopedyczne zawarte w tej książce zacieśniają więzi między dzieckiem i otaczającymi go ludźmi. To niezwykle ważne w uczeniu malucha skutecznej komunikacji, która ma przemożny wpływ na jego rozwój społeczny?.

książek: 1935
linka35 | 2014-02-17