Problem woli. Między antropologią filozoficzną a psychologią mechanizmów regulacyjnych

Wydawnictwo: Societas Vistulana
2003
filozofia i etyka

W filozofii europejskiej pojęcie woli ma długą i ugruntowaną tradycję; w ostatnim okresie widać to także na gruncie naukowej psychologii. Wola staje się ponownie przedmiotem badań zarówno eksperymentalnych, jak i odwołujących się do metod i założeń z dziedziny fenomenologii i hermeneutyki. Książka Joanny Trzópek porusza kwestie dotyczące miejsca problematyki woli na tle istniejącego zróżnicowania perspektyw badawczych oraz jej filozoficznych korzeni i inspiracji. Istotne wątki książki koncentrują się wokół pytań o możliwości i granice ludzkiej woli, jest ona zatem adresowana nie tylko do grona specjalistów i studentów, ale do wszystkich zainteresowanych szerszą refleksją nad człowiekiem.

źródło opisu: Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana

źródło okładki: Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego Societas Vistulana