Zielone i złote

Wydawnictwo: Bellona
83-11-07906-4
kryminał
takisobiejac

Powieść kryminalna autorstwa Alberta Wojta (pod tym pseudonimem ukrywał się Wojciech Sadrakuła).

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

MajinFox | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

W tym roku nie udaje mi się, w przeciwieństwie do poprzedniego, znaleźć czegoś ciekawego do czytania. Rzucam się z jednego rodzaju w drugi, a w każdym czuję się mocno wynudzony. Jedynie "Ja, Najwyższy" jest moim jasnym punktem w 2011 roku.

Stwierdziłem, że mógłbym sprawdzić jeszcze polskie kryminały, które zostały wydane na przełomie PRL-u, a III RP. Książki te były wydawane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Wydawnictwo Bellona, a każdy tom był częścią serii nazwanej "Labiryntem". Cechował je mały format, co jest o tyle praktyczne, że książkę mogłem wsadzić sobie w lewą kieszeń marynarki (w prawej zwykłem mieć rolkę papieru toaletowego).

Z kilku tytułów, które posiadam, wybrałem sobie najbardziej kolorową okładkę (bo przecież im barwniejsza, tym ciekawsza treść). Po przeczytaniu kilku rozdziałów zacząłem trochę szperać i stwierdziłem, że autor - Albert Wojt, to pseudonim Wojciecha Sadrakuły. A sama fabuła książki, to jedna ze spraw porucznika Mazurka, warszawskiego...

Piotr Piękoś | 2017-11-23
dadudi | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, M-11
Przeczytana: 26 stycznia 2014
jan_marian | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ha, mam! :)
Mandragor | 2013-06-28