Nieuchronne konsekwencje

2010-01-01
2010-01-01
29 min.

Okładka książki Odważny Hipcio Piotr Haraszewski, Justyna Wacławik
Odważny Hipcio Piotr Haraszewski, ...

Okładka książki Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano Joanna Czaplewska, Monika Utnik
Nasze cztery k... Joanna Czaplewska, ...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

"Nieuchronne konsekwencje" to idealna pozycja książkowa dla dzieci, pokazująca, że nie zawsze warto ulegać presji rówieśników. Czasami warto po prostu odmówić i nie wstydzić się swojego zdania. Historia Delfinka pokazuje, że wszystko w życiu niesie ze sobą jakieś konsekwencje.

Więcej w recenzji:

Więcej w...

Książki z serii "Budowanie charakterów" mają za zadanie ukształtować silny i zdrowy charakter u dzieci.
Z tej części dzieci dowiadują się , że każda nasza decyzja niesie za sobą daleko idące konsekwencje.
Książka moim dzieciom się podobała, ale wydaje mi się, że jest ona przeznaczona dla trochę starszych dzieci (7-10 lat). Młodsze dzieci mogą nie zrozumieć sensu opowiadania. Wydaje mi się również, że nie poradziłyby sobie z odpowiedziami na znajdujące się w niej pytania.
Tak więc książkę gorąco polecam dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Jeśli szukacie odpowiedniego narzędzia, by przekazać dziecku że każde zachowanie niesie za sobą odpowiednie konsekwencje, powinniście sięgnąć po książkę Justyny Wacławik - NIEUCHRONNE KONSEKWENCJE.est to książka z serii "Budowanie charakterów" wydawnictwa VOCATIO. Seria ta ma za zadanie kształtować silny i prawy charakter naszych pociech.
NIEUCHRONNE KONSEKWENCJE opowiada historię z życia podwodnej rodziny , gdy to mały delfin zadał się z nieodpowiednim towarzystwem.
Bardzo mądra książka, która pomoże dziecku zrozumieć co się może wydarzyć, gdy ulegniemy namową innym , którzy wcale nie chcą dla nas dobrze.
Jest to również wspaniałe narzędzie dla rodziców. Na końcu książki znajdują się przykłady pytań i tematy do rozmowy z dzieckiem oraz cytaty z Pisma Świętego, którymi można się w tych rozmowach podeprzeć.
Wszystko to w przepięknej szacie graficznej.Książeczka ta przypadnie też do gustu dzieciom, które uczą się czytać. Ma większe literki, dzięki czaku lektura będzie przyjemnością.

NIEUCHRONNE KONSEKWENCJE opowiada...

• literatura dziecięca
  • Przeczytane w 2017 r
  • Dla Niki i Bartoszka.
  • Przeczytane dzieciom
  • Książeczki synka

Dodaj cytat z książki Nieuchronne konsekwencje