Częstochowa. śladami Jana Pawła II po Polsce

Wydawnictwo: Bellona

śladami Jana Pawła II po Polsce to wielotomowy almanach miast, do których podczas swojego pontyfikatu pielgrzymował Jan Paweł II. Prezentując miasta, ich historię, zabytki oraz atrakcje turystyczne, pragniemy przede wszystkim przybliżyć Czytelnikom duchowe i materialne ślady wizyt Wielkiego Pielgrzyma. Mamy świadomość, że prezentowane miasta różnią się powierzchnią, liczbą ludności, potencjałem gospodarczym, mniej lub bardziej sięgającą w głąb dziejów historią, walorami turystyki itp. zawsze jednak staramy się wydobywać elementy niepowtarzalne i szczególne ze względu na pielgrzymkę Jana Pawła II.