Malowany ptak

Okładka książki Malowany ptak
Jerzy Kosiński Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
328 str. 5 godz. 28 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
The Painted Bird
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2010-12-17
Data 1. wyd. pol.:
2010-12-17
Liczba stron:
328
Czas czytania
5 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376597690
Tłumacz:
Tomasz Mirkowicz

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
2639 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
600
4

Na półkach: ,

Mógłbym włączyć się w szereg opinii i napisać, jakie są moje odczucia po przeczytaniu książki, ale była by to kolejna opinia, która niewiele różniłaby się, od co niektórych, dlatego napiszę coś innego.
Na początek zacytuję N. Finkelsteina, który podobnie jak autor „Malowanego ptaka”, z pochodzenia jest Żydem, a który w swojej książce „Przedsiębiorstwo holokaust” tak pisze: „Pierwszą główną mistyfikacją holokaustu był „Malowany ptak” autorstwa polskiego emigranta Jerzego Kosińskiego (…). Książka jest jakoby autobiograficzną relacją Kosińskiego o jego przeżyciach jako samotnego dziecka na polskiej wsi podczas II wojny światowej. Przewodnim motywem książki są sadystyczne seksualne tortury, którym poddawali go polscy chłopi (…). Kosiński zmyślił niemal wszystkie patologiczne epizody, które opisuje. Jego książka przedstawia polskich chłopów jako zapiekłych antysemitów (…). Tymczasem polscy chłopi przechowywali rodzinę Kosińskich, choć doskonale wiedzieli, że są Żydami i że grożą za to straszne konsekwencje. Na łamach „New York Times Review” Elie Wiesel uznała „Malowanego ptaka” za „jedno z najlepszych oskarżeń” ery hitlerowskiej, „napisanej z wielką szczerością i wrażliwością”, a Cyntia Ozick wyznała, że „natychmiast rozpoznała autentyzm Kosińskiego (…). „Malowany ptak” stał się podstawowym tekstem literatury holokaustu. Był bestsellerem, obsypywano go nagrodami, przetłumaczono na wiele języków oraz wprowadzono na listę obowiązkowych lektur w szkołach średnich i wyższych (…). Ostatecznie zdemaskowanego Kosińskiego bronił nadal zawzięcie „The New York Times”, twierdząc, że padł on ofiarą komunistycznego spisku.”
Gigantyczna, światowa hucpa z oszustem Kosińskim daje pojęcie o rozmiarach kłamstw dokonywanych w ramach przedsiębiorstwa holokaust. Zwłaszcza wprowadzanie do obowiązkowych lektur szkolnych tego rodzaju grandziarskich „świadectw ocalałych z Holokaustu” daje wyobrażenie o ambicjach żydowskiego lobby politycznego w zakresie „edukacji”, czyli propagandy, wręcz tresury młodych pokoleń do uznania żydowskich kłamstw jako prawdy obiektywnej.
Należy dodać, że i książkę Jana T. Grossa „Sąsiedzi” N. Finkelstein zalicza do „ typowych produktów przedsiębiorstwa holokaust”. W tej firmie, jak widać gdziekolwiek splunąć, tam blaga i kant – byle służyły do wyłudzania pieniędzy. Jak chociażby próby wyłudzenia od władz polskich majątku, szacowanego na ponad 60 miliardów dolarów. Żądania te są bezczelne i nie mają żadnych podstaw prawnych. Pomimo to przez Światowy Kongres Żydów cele te są realizowane, a w latach dziewięćdziesiątych przewodniczący tej organizacji Izaak Singer zaszantażował władze polskie, mówiąc: „Jeśli Polska nie spełni żydowskich roszczeń majątkowych – będzie upokarzana na arenie międzynarodowej”. Jak traktować takie zachowanie? Czy jest to wypowiedzenie Polsce wojny? Na razie wojny psychologicznej, mającej uzasadniać planowany rabunek majątkowy.
Do szkalowania Polski swoją cegiełkę dołożył, jak widać, także i Jeży Kosiński, a nie jest to jedyny tego typu oszust i kłamca, którego „Gazeta Wyborcza” określa jako „wybitnego pisarza”.

Mógłbym włączyć się w szereg opinii i napisać, jakie są moje odczucia po przeczytaniu książki, ale była by to kolejna opinia, która niewiele różniłaby się, od co niektórych, dlatego napiszę coś innego.
Na początek zacytuję N. Finkelsteina, który podobnie jak autor „Malowanego ptaka”, z pochodzenia jest Żydem, a który w swojej książce „Przedsiębiorstwo holokaust” tak pisze:...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8 422
  • Chcę przeczytać
    4 524
  • Posiadam
    1 241
  • Ulubione
    326
  • Teraz czytam
    110
  • Literatura polska
    65
  • Chcę w prezencie
    64
  • 2013
    32
  • 2014
    30
  • 2023
    25

Cytaty

Więcej
Jerzy Kosiński Malowany ptak Zobacz więcej
Jerzy Kosiński Malowany ptak Zobacz więcej
Jerzy Kosiński Malowany ptak Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także