Kajko i Kokosz. Wielki turniej

Cykl: Kajko i Kokosz (tom 11)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kajko, Kokosz, zbójcerze
komiksy
takisobiejac

Kolejny komiks z serii o przygodach Kajka, Kokosza, Mirmiła, Lubawy oraz bandy zbójcerzy z Hegemonem na czele.

źródło opisu: Opis autorski

chrispu | 2015-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Nawet niezły komiks, z w miarę dynamiczną akcją dziejącą się w różnych miejscach. I bardzo ładną "kreską", którą są rysowani poszczególni bohaterowie (niektóre z postaci (szczególnie te negatywne) to z twarzy wydają się jakby znajome - przypadek?). Co do humoru - jak dla mnie jest nierówny - jest tu co prawda kilka "perełek" słownych ale w większości zdania wypowiadane przez bohaterów są "poważnie brzmiące". Humor rysunkowy - bardzo słaby, brakowało mi tu jakiś śmiesznych elementów dziejących się na drugim planie. Słowem - pełnego "ubawu po pachy" to tu nie uświadczysz.
Komiks ma za to duże walory "edukacyjne" dla dzieci - bo co prawda jest w nim przemoc, ale jakaś taka "bezkrwawa", a uwypuklone są za to pozytywne cechy i zachowania bohaterów (z wyjątkiem ich stosunku do zwierząt - generalnie, mimo iż je lubią, to nie zawahają się ich zjeść).
Podsumowując - komiks, mimo iż trochę już starawy jest, to jednak potrafi zainteresować i...

słoneczko | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Ocena całego cyklu.
Klasyka komiksu.
Namówić dzieci w dzisiejszych czasach do czytania to wielkie wyzwanie i sukces jak się uda. Oderwać od komputera, tableta, komórki itp. Ale jak. Wspólne czytanie i rozrywka. Czasami się udaje.
Przy okazji czytanie przez syna przeczytałem i ja.
Pozytywne wrażenia z lat młodości pozostały (a może wrażenia jeszcze większe).
Idealna zabawa i rozrywka dla całej rodziny na długie wieczory.
Świetny humor, można „boki zrywać”.
Bardzo miłe i przyjemne doświadczenie.
Czar pozostał.
Oceniając cykl – świetny scenariusz, rewelacyjna „kreska” i grafika.
Obróbka graficzna rysunków Janusza Christy dodatkowo podnosi walory komiksu.
Relaks gwarantowany.
Polecam.

Medellin | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Jak miło po tylu latach wrócić do komiksów o Kajku i Kokoszu! Czytałem z czystą przyjemnością o przygotowaniach do Wielkiego Turnieju, o knowaniach Zbójcerzy, depresjach Mirmiła i licznych przygodach wszystkich bohaterów. Wśród natłoku męskich postaci wyróżniają się bardzo pozytywne żeńskie bohaterki Lubawa i Jaga.

Świetny humor, taki już trącący myszką. Aluzje do ówczesnych realiów np. "Taka balia!... Z importu..." wywołują uśmiech na twarzy.

Gorąco polecam!

vattghern76 | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

ŚWIETNIE się bawiłem podczas tej lekkiej komixowej lekturki "Wielkiego Turnieju"!

Postaci te same co poprzednio, z jedną nowością - w osobie Zbójcerza Ofermy! Opowieść tym razem zabiera nas na coroczne Święto Barana i tytułowy Wielki Turniej organizowany z tej okazji przez Księcia Bolka.

Perypetie i przygody naszych bohaterów związane ze znalezieniem dla siebie najlepszego zawodnika, niecne jak zawsze knowania Zbójcerzy, przezabawne dialogi i swojski humor w połączeniu z tradycyjnie ŚWIETNĄ kreską Christy, nie pozwala mi ocenić tego zeszytu inaczej niźli: WYBITNY! I to wszystko z rocznika 1976..

Podsumowując: niezwykle PRZYJEMNY, nostalgiczny relaks przy materiale naprawdę najwyższej, komiksowej jakości! KLASYK! 9/10!

supermariobros | 2013-04-19
Przeczytana: 17 czerwca 1985

W epoce, kiedy rzekomo na piedestal wynoszona byla szarosc, Christa mial wlasny niepowtarzalny styl, z reszta nie tylko on, bo takze wielu innych artystow w przeroznych dziedzinach.
Dzis, w czasach gdy stawia sie na przebojowosc, wszystko jest tak okropnie wtorne.
Ot chichot historii...
Ksiazka odznacza sie wywazonym humorem i ma spora wartosc edukacyjna.
Bohaterowie Christy odznaczja sie lojalnoscia, mestwem, roztropnoscia i nie ma watpliwosci, ze to wlasnie te cechy autor pragnie zaszczepic u swoich czytelnikow. Nie znajdziemy tam na pewno tak modnego dzis wulgarnego cynizmu. Mimo, ze postaci posiadaja wspomniany zestaw cech, w tym samym czasie sa bardzo ludzkie i nie brak im rozmaitych przywar co czyni je calkiem wiarygodnymi i zwyczajnie zabawnymi.
Piekne ,misternie wykonane przez Janusza Christe rysunki dopelniaja dziela i czytelnik otrzymuje bardzo dobry komiks.

Poza tematem warto wspomniec, ze odkad pamietam, Wieczor Wybrzeza zawsze mial dobrych rysownikow...

Mimo uplywu...

Lorak1981 | 2015-05-05

Komiks z dzieciństwa. Ech co to były za czasy, gdy taki komiks był rarytasem wśród kolegów. Trzeba było pożyczać i kolejka była długa :) Aż się łezka w oku kręci.

djuk | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 września 2017

"Do stu beczek skisłej kapusty" :)

Tym razem o łamaniu podków w ramach gimnastyki, kłopotach z nocnymi koszmarami, baranach różnorakich i o tym, jak się kończy próba utopienia się w importowanej balii ;-) A także o tym, że przy odpowiedniej motywacji niemożliwe nie istnieje - także dla baranów :-)

Marzena | 2011-07-03

ulubiony komiks mojego dzieciństwa

George Klunej | 2018-09-17

o Kajku i Kokoszu można napisać tylko jedno: wybitny :)

Nie rozbijajmy się na ocenę poszczególnych tomów... (bo oberwałoby się borostworom :P )

xendo | 2013-04-05

Polecam