Historie kobiet z Gułagu. Dusza wciąż boli

Okładka książki Historie kobiet z Gułagu. Dusza wciąż boli
Siemion S. Wileński Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN reportaż
674 str. 11 godz. 14 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
674
Czas czytania
11 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-01-16743-1
Tłumacz:
Anna Kędziorek
Tagi:
Gułag obóz pracy wspomnienia
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dzieci Gułagu Cathy A. Frierson, Siemion S. Wileński
Ocena 6,9
Dzieci Gułagu Cathy A. Frierson, ...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Kobiety z Gułagu



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
35 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
367
132

Na półkach:

O GUŁAGu napisano już bardzo wiele - nie będę wymieniał prac, których w języku polski jest multum. "Historie kobiet z Gułagu. Dusza wciąż boli" jest pracą nieco inną - wydana jeszcze w ZSRS pod koniec jego niechwalebnego istnienia, jest zbiorem 12 fragmentów wspomnień kobiet albo siedzących w obozach, albo będących na zesłaniu. Jest to lektura gruba i ciężka - zawiera ponad 650 stron. Po jej przeczytaniu uderzyło mnie inne postrzeganie rzeczywistości koszmaru łagrowego przez kobiety. Wcześniej jakoś nie miałem okazji czytać kobiecych relacji. Przede wszystkim, część z tych kobiet nie była w najtrudniejszych warunkach - to jest w obozach na dalekiej północy na robotach ogólnych, tylko przebywała w bardziej "komfortowych" warunkach. Żadna z nich nie była na Kołymie, która była przedsionkiem piekła , i gdzie stosowano potworną przemoc wobec kobiet. Warto porównać te zapiski z pracą Herlinga - Grudzińskiego czy Sołżenicyna, gdzie oni odmalowują o wiele gorszy los, który spotkał płeć piękną w niepięknych miejscach. Drugie, co rzuciło mnie się w oczy, jest próba zachowania namiastek codziennego kobiecego życia - przede wszystkim w opiece nad małymi dziećmi, które urodziły się w tych miejscach. U mężczyzn informacje o tym zajmują bardzo mało miejsca - widać, co było ważne dla poszczególnych grup i kto co zapamiętał po kilkudziesięciu latach.
Generalnie mogę polecić z czystym sumieniem "Historie kobiet z Gułagu", aczkolwiek tylko tym, którzy mają na to dużo czasu.

O GUŁAGu napisano już bardzo wiele - nie będę wymieniał prac, których w języku polski jest multum. "Historie kobiet z Gułagu. Dusza wciąż boli" jest pracą nieco inną - wydana jeszcze w ZSRS pod koniec jego niechwalebnego istnienia, jest zbiorem 12 fragmentów wspomnień kobiet albo siedzących w obozach, albo będących na zesłaniu. Jest to lektura gruba i ciężka - zawiera ponad...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    252
  • Przeczytane
    49
  • Posiadam
    32
  • Chcę w prezencie
    6
  • Ulubione
    4
  • 2019
    2
  • Do kupienia
    2
  • Szukam
    2
  • GUŁAG
    2
  • Historia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historie kobiet z Gułagu. Dusza wciąż boli


Podobne książki

Przeczytaj także