Z Hajerem na kraj Indii

Okładka książki Z Hajerem na kraj Indii
Mieczysław Bieniek Wydawnictwo: Annapurna literatura podróżnicza
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Annapurna
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61968-09-2
Tagi:
Literatura polska podróże Indie
Średnia ocen

                6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Przez świat na rowerach w dwa lata. Rok I. Z Polski przez Iran do Tybetu Magdalena Nitkiewicz, Paweł Opaska
Ocena 6,1
Przez świat na... Magdalena Nitkiewic...
Okładka książki Byle dalej Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński
Ocena 7,2
Byle dalej Marta Owczarek, Bar...
Okładka książki Pojechane podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów Dominik Bac, Claudia Cardenas, Ryszard Czajkowski, Anna Czerwińska, Piotr Ganczarski, Katarzyna Gembalik, Mikołaj Golachowski, Tomasz Grzywaczewski, Mikołaj Książek, Jarosław Kuźniar, Robert "Robb" Maciąg, Andrzej Mazurkiewicz, Katarzyna Mazurkiewicz, Marcin Obałek, Marta Owczarek, Jarek Sępek, Bartek Skowroński, Jacek Szymczak, Marek Tomalik, Piotr Trybalski, Arek Ziemba
Ocena 6,7
Pojechane podr... Dominik Bac, Claudi...

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
109 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
509
53

Na półkach: ,

Nieważne, jak bardzo bym tego nie chciała, muszę przyznać, że nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się z tak dużym zainteresowaniem przebrnąć przez książkę, która już po kilkunastu stronach wzbudziła we mnie tyle niechęci.
Jeżeli mam być zupełnie szczera: przed rozpoczęciem lektury wiedziałam o niej tylko tyle, że pełno tam ciekawostek oraz dobrego humoru. Co do pierwszego nie mam wątpliwości, drugie natomiast należałoby, mówiąc skądinąd bardzo delikatnie, zweryfikować.

Nie przeczę, ma książka swoje dobre strony, jak choćby śliczne zdjęcia, bez których raczej ciężko byłoby wyobrazić sobie opisywaną na jej kartach cudowność Indii. Nie mogę też nie napomknąć o pasji, z jaką Bieniek opisuje swoją podróż, oraz dużej ilości informacji umieszczonych w książce. Informacje (jakkolwiek niewiele ich, dodatkowy plus należy się za mało podręcznikową formę ich przekazania) również są bardzo rzetelne – niestety na tym koniec. Później pozostaje mi już w pamięci jedynie niesmak po przeczytaniu takich „perełek” jak wywody na temat kurczących się podczas sakralnej kąpieli klejnotów autora, czy jego pogardliwy stosunek do Hindusów i krytykowanie wielu ich, to racja, osobliwych zachowań. Wydaje mi się jednak, że jeśli ktoś decyduje się na podróż do obcego kraju, powinien chyba mieć na względzie jego realia. Nieraz odnosiłam wrażenie, że w tych Bieniek zwyczajnie się nie orientował, a tylko próbował odgrywać rolę obeznanego globtrotera.

„Słoń kilkakrotnie zlał mnie wodą, a ja i tak się cieszyłem. Słoń też był szczęśliwy, że ma wyszlifowane jajka, a najbardziej rozpływał się w błogostanie, gdy czyściłem mu torbę” (nie wiem o jaką torbę chodzi, może to literówka) - fragment książki, podobnych zresztą pełno. Wydaje mi się, że - jakkolwiek mocne są moje nerwy - niektórych ze swoich doświadczeń autor mógł nam najzwyczajniej w świecie oszczędzić.
Później już tylko na każdym kroku dowiadujemy się co ile kosztowało i co zrobić, by zapłacić za to mniej (lub też nie płacić wcale, czym swoją drogą, a moim zdaniem nie wiedzieć dlaczego, Bieniek najwyraźniej bardzo się szczyci). Zgroza.

Lektury w każdym razie nie żałuję i nikogo nie będę odwodzić od pomysłu jej przeczytania. Bo mimo wszystko myślę, że są powody, dla których warto.

Nieważne, jak bardzo bym tego nie chciała, muszę przyznać, że nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się z tak dużym zainteresowaniem przebrnąć przez książkę, która już po kilkunastu stronach wzbudziła we mnie tyle niechęci.
Jeżeli mam być zupełnie szczera: przed rozpoczęciem lektury wiedziałam o niej tylko tyle, że pełno tam ciekawostek oraz dobrego humoru. Co do pierwszego nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    126
  • Chcę przeczytać
    87
  • Posiadam
    34
  • Indie
    6
  • Podróżnicze
    6
  • 2014
    4
  • Ulubione
    4
  • Podróże
    3
  • Literatura polska
    2
  • Reportaż
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Z Hajerem na kraj Indii


Podobne książki

Przeczytaj także