Angielski z dreszczykiem. Pogoń za wampirem

Okładka książki Angielski z dreszczykiem. Pogoń za wampirem Marc Hillefeld
Okładka książki Angielski z dreszczykiem. Pogoń za wampirem
Marc Hillefeld Wydawnictwo: Bertelsmann Media Seria: Angielski z dreszczykiem kryminał, sensacja, thriller
Angielski z dreszczykiem
Compact Lernkrimi Englisch Grundwortschatz. Die Jagd nach dem Vampir
Bertelsmann Media
2004-08-10
2004-08-10
angielski wampir policja scotland yard słownictwo przestępstwo

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Całkiem w porządku książka. Fabuła niezbyt skomplikowana, ale napisana ciekawie i chce się czytać. Dreszczyku nie budzi (przynajmniej we mnie) przez większość czasu, ale i tak jest dość przyjemna. Świetnie nadaje się do poćwiczenia angielskiego - język naprawdę prosty, a forma przystępna.

To jest książka, która świetnie się sprawdza do nauki języka. Mamy prosty kryminał z nieznaną fabułą i sporo różnorodnych ćwiczeń. Jeżeli miałabym wybierać, jaką literaturę polecić by przyswoić angielski szybciej, to z pewnością zarekomendowałabym tę pozycję, a nie adaptacje jakieś klasyki. Czemu postąpiłabym w ten sposób? Po pierwsze adaptacje znanych powieści są na prawdę marnej jakości. Upchnięcie nie raz około 200 str. na 30-40 okazuje się być chybionym pomysłem, gdyż z okrojonych przygód nic nie zostaje. Po drugie przy współczesnej literaturze mamy i obecne słownictwo, a przy takim Wildzie, czy Szekspirze możemy o tym zapomnieć, nawet jeżeli czytamy adaptację. Po trzecie książkę, której fabuły nie znamy wertuje się przyjemniej, niż jakąś oklepaną pozycję. Po czwarte mamy sporo zadań sprawdzających stan naszej wiedzy. Jak dla mnie tego typu literatura ma rację bytu. Szkoda, że fabuły nie są zbyt skomplikowane, ale chyba oczywiste, iż genialnego pomysłu szanujący się autor nie sprzeda w uproszczonej formie.

Daję 6, ponieważ jest to moja pierwsza książka w wersji anglojęzycznej, którą w całości przeczytałem. W innym przypadku byłoby 5, ponieważ nie powaliła mnie ona na kolana.

• Języki obce
  • Kryminał
  • Wampiryzm
  • Posiadam (wydanie papierowe)
  • Kraków pokój Oli
  • Na półce