Naruto tom 22 - Transmigracja

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
-ナルト-
manga
komiksy

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-12-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Dalszy ciąg pościgu za „porywaczami” Sasuke. Tym razem pojedynkować się będzie Neji Hyuga.

Podobnie jak to było w poprzednim tomie, również ten rozpoczyna się wydarzeniem zamykającym główny wątek poprzedniego odcinka. Naprawdę smutna i wzruszająca scena. Szkoda jednak, że nie udało jej się upchnąć tom wcześniej – wówczas robiłaby jeszcze większe wrażenie.

Jeżeli chodzi o walkę Nejiego, to fabularnie za bardzo przypomina starcie Chojiego z wojownikiem z Kraju Dźwięku. Nie zrozumcie mnie źle – znowu świetnie to wygląda, ale zaczyna się to robić schematyczne i przewidywalne – mam nadzieję, że w następnym nie będzie znowu kolejnej walki w tym samym stylu. W każdym razie, pojedynek jest naprawdę dobrze przemyślany i szczegółowo przedstawiony na rysunkach. Przy okazji ujawnia się tu pewna wspólna umiejętność wojowników z Kraju Dźwięku – moim zdaniem ukazuje to pewną powtarzalność. Warto wspomnieć, że w tle pokazane są eksperymenty Orochimaru – okazuje się, że postać ta chociaż jest zła...

Damian | 2015-02-01

Seria dojrzewała i stawała się coraz lepsza. Zdecydowanie dzięki temu fragmentowi historii Naruto stał się moją ulubioną serią mangi.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2010 rok

Nie ma to jak dobra walka z Nejim w roli głównej.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 20 października 2009

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane