Leczenie uzależnionego umysłu

Okładka książki Leczenie uzależnionego umysłu Lee Jampolsky
Okładka książki Leczenie uzależnionego umysłu
Lee Jampolsky Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Seria: Książki, które pomagają żyć popularnonaukowa
popularnonaukowa
Książki, które pomagają żyć
Healing the addictive mind
Jacek Santorski & Co
2005-01-01
2004-01-01
Agata Szewczyk, Alicja Bartosiewicz, Katarzyna Wilczek
Nałóg -- psychologia Samopoznanie Stosunki interpersonalne

Całkiem ciekawe podejście. Wypisałem sobie wszystkie lekcje i zamierzam je wypróbować na sobie :)

Świetna lektura, nie tylko dla nałogowców.

Świetna lektura, nie tylko dla nałogowców.

Ambiwalentne uczucia. Ale jednak zaznaczyłem "bardzo dobra". Jampolsky stara się pokazać czym jest uzależnienie i jak można próbować z nim walczyć. Czy mu się to udało, trudno powiedzieć, ale książkę warto przeczytać.

Nie udało mi się jej przeczytać, gdyż autor totalnie poleciał w klimaty, w których wszystko jest możliwe, jeśli zmienimy swoje myślenie. Jampolsky sprowadza wszystko do myślenia w kategoriach czarne albo białe. Według autora uzależniony potrzebuje aprobaty do szczęście, wolny człowiek jej nie potrzebuje. Uzależniony potrzebuje kogoś, kto będzie nas uszczęśliwiał, wolny już nie. Myślę, że jestem bardzo uzależniony, gdyż potrzebuje osoby, która pokocha mnie, ludzi, którzy złożą życzenia w dniu urodzin, szefa, który pochwali mnie w pracy... Moim zdaniem, jest to bardzo toksyczna książka, która została napisana dla ofiar przemocy. Ludzi, którzy, nie mają pojęcia o tym, jak działa umysł oraz jak wychodzić z traum. Problem tkwi w tym, że autor daje recepty, których nie można zastosować w realnym świcie. Rady są utopijne i miło czytać, że myśli kształtują naszą rzeczywistość i że wystarczy zmienić myślenie, żeby zmienił się świat wokół nas! Prawda jest taka, że o naszym szczęściu decyduje milion czynników tak samo, jak o nieszczęściu.

• Psychologia
  • Do przeczytania w 2019
  • -- DOC: GEN: Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Leczenie uzależnionego umysłu