Okładka książki Do utraty wzroku. Wybór tekstów

Do utraty wzroku. Wybór tekstów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linia filmowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Korporacja Ha!art
film, telewizja
typ
papier
hstr
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Laura Mulvey jest jedną z najbardziej znanych współczesnych teoretyczek filmu. Jej najsłynniejszy tekst, Przyjemność wzrokowa i kino narracyjne (1975), łączący psychoanalityczną refleksję nad kinem z krytyką feministyczną należy do ścisłego kanonu myśli teoretyczno-filmowej. W Polsce Mulvey pozostaje autorką niemal nieznaną, mimo jej obszernego dorobku, znacznie wykraczającego poza wątki poruszone w Przyjemności wzrokowej. Na tom złożyły się teksty Mulvey pochodzące z Visual Pleasure and Narrative Cinema (Palgrave McMillan, 2009, wydanie pierwsze 1993), Fetishism and Curiosity, (Indiana University Press, 1996) oraz Death 24x A Second (Reaktion Books, 2005).

cyt. za opisem z katalo

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/katalog-ksiazek/1...(?)