If I Die

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Soul Screamers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Kaylee Cavanaugh, Nash Hudson
angielski
Shadeslayer

No one wants to be this teacher’s pet . . . Everyone else is talking about Eastlake High’s gorgeous new math teacher, Mr. Beck, but Kaylee Cavanaugh has bigger things on her mind. Kaylee’s a banshee—her scream is a portent of death. But the next scream might hit too close to home. Kaylee’s borrowed lifeline has almost run out. Yeah—it’s a shock to her, too. So to distract herself from her...

No one wants to be this teacher’s pet . . .

Yeah—it’s a shock to her, too. So to distract herself from her own problems, Kaylee is determined to defend her school against the latest supernatural threat. That hot new teacher is really an incubus, who feeds from the desire of unsuspecting students. The only girls immune to his lure are Kaylee and Sabine, her boyfriend’s delinquent ex-girlfriend. Now the unlikely allies have to get rid of Mr. Beck…before he discovers they aren’t quite human either.

But Kaylee’s running out of time, and those who love her will do anything to save her life.

Anything.

Soul Screamers: The last thing you hear before you die.

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: http://rachelvincent.com