My Soul to Steal

Wydawnictwo: Harlequin
Kaylee Cavanaugh, Nash Hudson
angielski
Shadeslayer

Trying to work things out with Nash—her maybe boyfriend—is hard enough for Kaylee Cavanaugh. She can't just pretend nothing happened. But "complicated" doesn't even begin to describe their relationship when his ex-girlfriend transfers to their school, determined to take Nash back. See, Sabine isn't just an ordinary girl. She's a mara, the living personification of a nightmare. She can read...

See, Sabine isn't just an ordinary girl. She's a mara, the living personification of a nightmare. She can read people's fears—and craft them into nightmares while her victims sleep. Feeding from human fear is how she survives.

And Sabine isn't above scaring Kaylee and the entire school to death to get whatever—and whoever—she wants.

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: http://rachelvincent.com